Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Dünyanın Kentsel Gelişimi İstanbul’da Ele Alınacak

Kentsel Gelişme Küresel Fonu Hazırlık Toplantısı ve UCLG-MEWA Kongresi, 24 - 25 Haziran tarihlerinde UCLG Eşbaşkanı Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak.

ibb.gov.tr
Dünyanın Kentsel Gelişimi İstanbul’da Ele Alınacak

Kentsel Gelişme Küresel Fonu Hazırlık Toplantısı ve UCLG-MEWA Kongresi, 24 - 25 Haziran tarihlerinde UCLG Eşbaşkanı Başkan Kadir Topbaş’ın katılımıyla Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG), Metropolis – Dünya Büyükşehirler Birliği ve Paris Bölge Konseyi’nin girişimi ve organizasyonuyla gerçekleştirilen Kentsel Gelişme Küresel Fonu Hazırlık Toplantısı’nın açılış konuşmasını Eşbaşkan Kadir Topbaş ve Metropolis Genel Sekreteri Josep Roig yapacak.

Pek çok ülkeden belediye başkanının katılacağı toplantının ilk günü, yerel yönetimlerin finansman ihtiyaçlarının karşılanmasında bir nevi banka işlevi görecek olan Kentsel Gelişme Küresel Fonu’nun tanıtımı yapılacak. Ayrıca yerel yönetimlere, teknik yardım işbirliği ağıyla kendi kentsel programlarını tasarlamaları ve geliştirmeleri için nasıl destek verilebileceği tartışılacak.

Kentsel Gelişme Küresel Fonu’nun yaklaşımı hakkında iki örnek pilot proje olarak Madagaskar’ın Antananarivo kentinde uygulanacak kentsel mobilite (insanların kent içi ulaşımı ve kent yaşamına dâhil edilmesi) ile Filipinler’in Makati kentindeki kültürel mirasın değerlendirilmesi de görüşülecek.

Toplantının ikinci gününde ise Projeler Bankası”nın oluşturulması kapsamında Fon tarafından desteklenecek projelerin nasıl seçileceği ve teknik yardımın verileceğine ilişkin yerel yönetimlerce hazırlanan projeler sunulacak.

Cuma günü yapılacak olan UCLG-MEWA Genel Kurul Toplantısı’nda UCLG Dünya Konseyi ile Dünya Yönetim Kurulu, UCLG-MEWA Başkanlığı, Konsey ve Yönetim Kurulu üyeleri onaylanacak. Ardından kurul başkanlıkları ve üyelikleri ile diğer görev dağılımı yapılacak. Toplantı, 2010 yılı Faaliyet Programı ve Bütçesi’nin görüşülmesi ve onaylanması ile kapanacak.

Bu yıl gerçekleştirilecek olan ve yeni başkanın seçileceği 3.UCLG Dünya Kongresi, 16-20 Kasım tarihleri arasında Meksika’nın Mexico City kentinde yapılacak.


Tarih : 24 - 25 Haziran 2010
Saat : 09.00 – 18.00
Yer : Haliç Kongre Merkezi – Sütlüce

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyanin-kentsel-gelisimi-istanbulda-ele-alinacak-_80539.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!