Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dünyanın Yoksulları Konut Hakkı için İstanbul'da

Küresel ‘barınma sorunu’, İstanbul’da bir eylemle protesto edildi. Londra Üniversitesi Kalkınma ve Planlama Bölümü (DPU) ile İnşaat ve Sosyal Haklar Vakfı’nın ortak çalışması sonucunda toplanan Uluslararası Konut Hakkı Forumu katılımcıları, dünyadaki konut sorununa dikkat çekmek için Taksim’de yerel kıyafetleriyle gösteri yürüyüşü yaptı.

Radikal Gazetesi
Dünyanın Yoksulları Konut Hakkı için İstanbul'da

Küresel ‘barınma sorunu’, İstanbul’da bir eylemle protesto edildi. Londra  Üniversitesi Kalkınma ve Planlama Bölümü (DPU) ile İnşaat ve Sosyal Haklar Vakfı’nın ortak çalışması sonucunda  toplanan Uluslararası Konut Hakkı Forumu katılımcıları, dünyadaki konut sorununa dikkat çekmek için Taksim’de yerel kıyafetleriyle gösteri yürüyüşü yaptı.

Galatasaray’da ‘Dünyanın kent yoksulları konut hakkı için birleşiyor’ pankartı açan Latin Amerika’dan, Asya’dan, Ortadoğu’dan ve Afrika’dan temsilciler konut sorunlarını iletti.

Konut Hakkı Koordinasyonu, Türkiye organizatörü Köksal Doğan, “Dünyanın dört bir yanından geldik. İstanbul, kentsel dönüşüm projesi adı altında kentsel yıkım ve rant haline getirilmeye çalışılan 2 bin yıllık tarihi bir merkezdir. Tarihsel doku tahrip edilmekte ve kapitalizmin rant ve finans merkezi haline getirilmeye çalışılmaktadır” dedi. Topluluk daha sonra Şişli Haldun Dormen Sahnesi’nde konut hakkı forumu düzenledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dunyanin-yoksullari-konut-hakki-icin-istanbulda_76403.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!