Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Duravit'in Yeni Banyo Ürünlerine Avrupa Lansmanı

Duravit'in Yeni Banyo Ürünleri Avrupa Lansmanıyla Tanıtıldı

yapi.com.tr
Duravit'in Yeni Banyo Ürünlerine Avrupa Lansmanı

b>Vitrifiye sektöründe dünyanın önde gelen firmalarından Duravit, Hornberg / Almanya Genel Yönetim ve Tasarım Merkezi'ndeki uluslararası lansman toplantısı ile Sieger Design tarafından tasarlanan yeni banyo serisi "2nd Floor" ile EOOS tarafından tasarlanan "Sundeck" küvetlerin Avrupa'daki ilk tanıtımını gerçekleştirdi. Duravit CEO'su Franz Kook ve Duravit Türkiye Genel Müdürü Müfit Ülke'nin yanı sıra diğer Duravit üst düzey yöneticilerinin de katıldığı toplantıda, tasarımcılar Sieger Design ve EOOS, Duravit için gerçekleştirdikleri özgün tasarımları kendileri tanıttılar.

2nd Floor banyo serisi ile yaşam alanlarında "Özel Cennet" esintisi
Duravit'in vitrifiye sektörüne kazandırdığı iki yeni ürün grubundan 2nd Floor serisi, Duravit'in 1980'lerden beri birlikte banyo kültürüne çeşitli tasarım klasikleri armağan ettiği Sieger Design tarafından tasarlandı. Tasarımlarında daire, kare ve dikdörtgen gibi basit formlardan yararlanan ve yarattığı banyolarda herkese özel ve farklı duygular hissettirmeyi amaçlayan Sieger, 2nd Floor banyo serisini "Özel Cennet" mimari konsepti üzerine temellendirmiş.

Bu konseptle birlikte modern ev dekorunu ele alıp bir değişimin gerçekleştiği sonucuna varan Sieger grubu, banyoyu evin en özel alanı olarak bilinen geleneksel rolünden uzaklaştırıp açık bir yaşam alanına dönüştürmeyi hedeflemiş. 2nd Floor, tasarımı ile bir yandan işlevselliğe yeni standartlar getirirken, diğer yandan sıcak bir ortam sunmayı amaçlıyor. Banyo tasarlanırken küvet çekmeceleri gibi işlevsel ayrıntılar; seramik, ahşap, akrilik, krom ve yenilikçi aydınlatma sistemleri gibi estetiği öne çıkaran öğelerle birleştirilmiş. Duravit ve Sieger Design, 2nd Floor'u kişiye özel banyo keyfi yaşatacak bir yaşam olanı olarak sunuyor.

Sundeck küvette, görsel ve fonksiyonel keyif bir arada…
Lansmanı gerçekleşen diğer ürün Sundeck'in tasarımı EOOS tarafından yapıldı. 1995 yılında Viyana'da Martin Bergman, Gernot Bohmann ve Harald Gründl tarafından kurulan EOOS, adını Yunan mitolojisindeki dört kanatlı attan alıyor. Gelenekselliğin değişen teknolojiyle, içgüdülerin de bozulan doğayla çeliştiği bir dünya için ürünler ve fikirler yaratığını vurgulayan ekip, tasarım yapmayı sadece objeler üzerinde çalışmak değil insanlar için kültürel bir hizmet olarak görüyor.

Grubun Duravit için en son tasarladığı ürün olan Sundeck küvetler üretilirken; banyo yapma, uzanma ve rahatlamayı fonksiyonel özellikler ile birleştiren bir tasarım hazırlamak hedeflenmiş. Sundeck'i farklı kılan en önemli özelliklerden biri yekpare bir şekilde mekanda serbestçe duruşuyla ilk bakışta bir küvet olduğunun anlaşılmıyor olması. Açık ve koyu tonlardaki zarif ahşap panel ile de banyolara sıcak ve hoş bir hava katmaya çalışılmış. Yastıklı, katlanmış "rahatlama yatağı"; küveti sayısız kullanımı olan çok yönlü bir ortama dönüştürüyor. Değişken renkli LED aydınlatmalar ortama atmosferik ışıklar saçıyor. Fazla suyun kolaylıkla akıp gitmesini sağlayan çepeçevre akış kanalı sayesinde suyun en tepeye kadar doldurulması mümkün. İstendiğinde uyumlu bir ortam yaratmak için diğer banyo mobilyası yelpazeleri ile kombine edilebilen Sundeck, görsel ve fonksiyonel keyfi bir arada sunuyor.

1817 yılında Hornbeg / Almanya'da bir seramik fabrikası olarak kurulduğu günden beri "Banyoda Yaşam" anlayışı ile sektöre pek çok yenilikçi ürün kazandıran Duravit, 1900'lerin başında vitrifiye üretimine geçti. 1980'lerle birlikte tasarım anlamında fark yaratmak amacıyla atılımlarını hızlandıran Duravit, bu yıllarda dünyaca ünlü, isim yapmış tasarımcılarla çalışmaya başladı. Endüstriyel tasarımın duayenlerinden Philippe Starck ile çarpıcı çalışmalar gerçekleştiren Duravit; James Irvine, Massimo Iosa Ghini, Lord Norman Foster, Phoenix Product Design, Profesör Michael Graves gibi birçok tanınmış ismin çalışmalarını Duravit markası altında buluşturdu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duravitin-yeni-banyo-urunlerine-avrupa-lansmani_41136.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!