Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dutch Design Desk İstanbul Açılıyor!

Dutch Design Desk İstanbul, bu akşam (23 Mayıs 2012) Hollanda Başbakan Yardımcısı Maxime Verhagen ve OMA ortak ve direktörü Victor van der Chijs'in katılımları ile Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nda yapılacak bir törenle açılıyor. Türkiye pazarını hedefleyen Hollandalı tasarımcılar ve tasarım şirketleri ile işbirliği yapmak isteyen Türk

mimarizm.com
Dutch Design Desk İstanbul Açılıyor!

STRONG>Dutch Design Desk İstanbul, 300'den fazla Türkiyeli ve Hollandalı konuğun katılımıyla bu akşam (23 Mayıs 2012) Hollanda İstanbul Başkonsolosluğu’nda yapılacak törenle açılıyor. Hollanda Başbakan Yardımcısı Maxime Verhagen ile, 23 – 26 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’u ziyaret edecek olan ve bu ticari misyona başkanlık eden OMA (Office of Metropolitan Architecture) ortak ve direktörü Victor van der Chijs, Hollanda Başkonsolosluğu’nda düzenlenecek resepsiyonda Dutch Design Desk İstanbul'un resmi açılışını da yapacaklar.

Dutch Design Desk Istanbul, Türkiye pazarına girmeyi hedefleyen Hollandalı tasarımcılar ve tasarım şirketleri ile Hollandalı tasarımcılar ile işbirliği yapmak isteyen Türk şirketlerin ilk buluşma noktası olmayı amaçlıyor. Dutch Design Desk İstanbul’un vereceği hizmetler arasında ticari işbirlikleri konusunda arabuluculuk, bilgi bankası, danışmanlık, temsilcilik ve iletişim bulunuyor. Dutch Design Desk İstanbul, İstanbul’un tasarım, moda ve mimarlık üçgeninin kalbinde konumlanan ve Fulya’da yer alan Yapı-Endüstri Merkezi’nin (YEM) çatısı altında faaliyet gösterecek.

Dutch Design Desk Istanbul, Dutch Design Fashion Architecture (DutchDFA) Programı’nın girişimi ve mali desteği ile gerçekleştiriliyor.

Yaratıcı endüstriler, Türkiye ve Hollanda arasındaki güçlü bağların oluşumunda geçtiğimiz 400 yıl boyunca öncü rol oynadılar. Türkiye’nin önünde, hızlı büyüme ve kentleşmenin getirdiği çevresel ve ekolojik sorunlar ile el sanatlarına dayalı küçük ölçekli ekonomiden yaratıcı ekonomiye geçiş gibi zorluklar bulunuyor. Hollandalı yaratıcı sektörün bu alanlardaki uzmanlığının, Türkiyeli ve Hollandalı kuruluşlar arasında oluşturulacak yakın işbirliği çerçevesinde, bu problemlerin aşılmasında değerli katkılar sunabileceği öngörülüyor.

Türkiye-Hollanda Ticari İlişkileri’nin 400. yılında tasarım, moda ve mimarlık alanlarında da birçok ilham verici ortak proje gerçekleşecek. Programla ilgili detaylara ulaşmak için DutchDFA’nın resmi web-sitesini ziyaret edebilirsiniz.


DutchDFA Hakkında

Hollanda Tasarım Moda Mimarlık (DutchDFA) Programı, bugünün dünyasında karşılaşılan sorunları tasarım aracılığı ile ele alırken, uzun vadeli uluslararası ortaklıklar kurarak, Hollanda tasarım, moda ve mimarlık sektörlerinin dünyadaki konumunu güçlendirmeyi amaçlıyor.

2009 – 2012 yıllarını kapsayan dört yıllık stratejik program; Türkiye, Hindistan, Çin ve Almanya’ya odaklanıyor. Bu kamu-özel girişimleri ortak programı Hollanda Ekonomi, Tarım ve İnovasyon, Eğitim, Kültür ve Bilim ve Dışişleri Bakanlıkları tarafından destekleniyor. Programı destekleyen sektörel kuruluşlar ise Premsala-Hollanda Tasarım ve Moda Enstitüsü ve Hollanda Mimarlık Enstitüsü olarak sıralanıyor. Meslek kuruluşları BNO, BNA, BNI ve MODINT ile Hollanda Yaratıcı Şehir Merkezleri Amsterdam, Arnhem, Eindhoven, Rotterdam, Lahey ve Utrecht de programın destekçileri arasında yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dutch-design-desk-istanbul-aciliyor-_91909.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!