Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Duvar Kâğıdı Çağının Sonu

Duvar kâğıtlarıyla büyümüş bir nesil için ev duvarlarında farklı bir tasarımın hayalini kurmak bile zor olsa gerek. Oysa sırf bunun için çalışan insanlar da yok değil. Başak Kırtıl ve Evrim Köksal ürettikleri “duvar sticker”larıyla dekorasyon sektörüne yeni bir boyut kazandırmışlar. İkilinin bir evin çatı katında başlayan ortaklığından doğan Ev

Cumhuriyet Dergi
Duvar Kâğıdı Çağının Sonu

uvar kâğıtlarıyla büyümüş bir nesil için ev duvarlarında farklı bir tasarımın hayalini kurmak bile zor olsa gerek. Oysa sırf bunun için çalışan insanlar da yok değil. Başak Kırtıl ve Evrim Köksal ürettikleri “duvar sticker”larıyla dekorasyon sektörüne yeni bir boyut kazandırmışlar. İkilinin bir evin çatı katında başlayan ortaklığından doğan Ev Grafiti isimli marka henüz sadece internet üzerinden sipariş alıyor ama müşterileri bir hayli fazla.

- Öncelikle duvar sticker’ı ne demek?

Başak Kırtıl: “Duvar sticker”ı duvarlarda, tavanlarda, mağaza vitrinlerinde, dolap ünitelerinde, aynalarda, camlarda yani hayal gücünüzün yarattığı tüm alanlarda uygulanabilen bir ürün. Kendi atölyemizde üretimini yaptığımız ve hammaddesi ithal olan vinil çıkartmaların en önemli özelliklerinden biri, ne ekstra bir yapıştırıcıyı ya da kimyasalı ne de uygulama için özel bir tekniği gerektirmesi.

Evrim Köksal: Bir makas ve bir bez ile kolayca hiç yorulmadan uygulayabilirsiniz, ev grafitilerimiz neme ve suya dayanıklıdır. Tek dikkat edilmesi gereken uygulama yapılacak yüzeyin temiz, tozdan arındırılmış olması ve içinde yağ, mum, silikon içermemesi. Duvar sticker 10 derece üstündeki hava şartlarında uygulanmalıdır.

B. Kırtıl: Bir de yeni boyanmış duvarlarda uygulama yapılması için iki hafta kadar boyanın kuruması beklenmeli. Boyasız ve sert zeminlerde yapıştırma sorunsuzca yüzeyden kaldırılabilir. Ancak su bazlı plastik boyalı zeminlerde kaldırma işleminin çok dikkatli ve ısıtarak yapılmasını öneriyoruz. Ürünlerimiz kuru veya hafif nemli bezle nazikçe silinebilmektedir. Her türlü kimyasal, leke çıkartıcılar, temizlik malzemeleri ürünün renklerini bozabilir.

E. Köksal: Yapıştırma işleminin kolay uygulanması için ürünler tek parça halinde üretildi. Parçalı desenlerimiz, müşteri zevki göz önüne alınarak istenilen kombinasyonun yaratılabilmesi amacıyla sıkıştırılmış şekilde paketleniyor, ayrıca özel kutusunda, uygulama kılavuzu ile birlikte sunuluyor.

- “Sticker”ları dekoratif hale getirme fikri nasıl oluştu?

E. Köksal: Tasarımlarımız yıllar boyunca mağazaların dekorasyonlarında ve vitrinlerinde harmanlandı. Tamamı kendi tasarımlarımız olan ve büyük bir kısmı el yapımı olarak üretilen “sticker”lar dokuz yıllık bir tecrübemizle ofisimizde markaya dönüştü. Artık özel projelerimizin yanı sıra Ev Grafiti markamızla her türlü kullanıcıya hitap ediyoruz.

- Ev Grafiti koleksiyonu kaç desenden oluşuyor?

E. Köksal: Toplamda şimdilik 171 desenimiz bulunmaktadır. Her desenin konulacağı mekâna uygun olabilmesi için farklı boyları ve 14 farklı renk çeşitleri vardır. Şimdilik diyoruz çünkü her gün yeni desenler üretmeye devam ediyoruz.

- “Sticker”larınızı özel yapan nedir?

B. Kırtıl: En önemli etken işimizi çok severek yapmamız. Desenlerimizi oluştururken çok titiz davranıyoruz. Her türlü kullanıcıyı, her türlü mekânı ve detayı düşünüyoruz. Bunun sonucu da yoğun emek ve sınırsız hayal gücüyle yarattığımız Ev Grafiti markamız. Her gün bir yenisi eklenen tasarım ve fikirlerle dekorasyon sektöründe yeni bir bakış açısı yakaladığımızı düşünüyoruz. Burada verebileceğimiz en güzel örnek fonksiyonelliği temel alan sticker koleksiyonlarımızdır.

- Fonksiyonelliği biraz daha açabilir miyiz?

B. Kırtıl: Desenlerimizden bazıları evlerin duvarlarına estetik önerilerde bulunurken, bazıları ise mekânlarımızdaki farklı alanları daha da işlevsel kılıyor. Çıkış noktamız her zaman duvar oldu ve “grafitilerimizi gündelik kullanım eşyalarına nasıl aktarabiliriz” sorusuyla işe başladık. Tüm detayları düşünerek tasarımı fonksiyonellikle birleştirdik. Asarak saklama fikri ile yer kaplamadan mekânlarımızda kullanabileceğimiz askı sistemleri ve portmanto koleksiyonumuzu oluşturduk.

E. Köksal: Yine aynı şekilde klasik duvar tasarımlarından sıkılanlar için prizlerini neşeli hale getirecek fonksiyonellikle tasarımı birleştiren priz koleksiyonumuz ile ev ve ofislerin dekorasyonunu tamamlayıcı bir aksesuvar ürünü haline getirdik. l

www.evgrafiti.com / 0533 613 10 61

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/duvar-kagidi-caginin-sonu_81142.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!