Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Duygu Şehri İstanbul'u İstanbullular Tanıtmalı

60 ülkeden 80 reklamcı, İstanbul'un, İstanbullular olmadan tanıtılamayacağı görüşünde birleşti. İstanbul için bir kilometre taşı olan çalışmada kent için, "Duygu şehri" denildi.

Zaman Gazetesib>Fikir Merkezi'nin ev sahipliğinde İstanbul'da toplanan Bağımsız Reklam ve Pazarlama İletişimi Ajansları'nın (ICOM) 60 ülkeden 80 üyesi İstanbul'un markalaşması konusunda fikir üretti.
Özellikle turizm reklamcılığı konusunda birikime sahip ICOM üyeleri, 22-25 Nisan arasında İstanbul'da gerçekleşen toplantıları sırasında İstanbulluların sıcaklığı, enerji ve tutkusundan çok etkilendiklerini dile getirerek, şehrin tanıtımında bu özelliklerin mutlaka ön plana çıkarılması gerektiğini vurguladılar.

ICOM'un deneyimini İstanbul'un tanıtımı için harekete geçirmek üzere gruplar oluşturarak beyin fırtınası yapan, Kanada'dan Çin'e, Brezilya'dan Rusya'ya 80 reklamcı, "İstanbul, İstanbullular olmadan tanıtılamaz" fikri üzerinde birleşti. İstanbul'u "duygu şehri" olarak tanımlayan reklamcılar, bu duygu sıcaklığının, şehrin renklerinden insanına, havasından doğasına ve dokusuna kadar herşeyine yansıdığını ifade ettiler.

ICOM'un Türkiye'deki temsilcisi Fikir Merkezi'nin Ajans Eş Başkanı Meltem Gürler, "ICOM ajanslarının bu çalışması'nın, 2010 Avrupa Kültür Başkenti olma yolundaki İstanbul'un, farklı ülke ve kültürlerden, üstelik de iletişimci bir grup tarafından nasıl görüldüğünün belirlenmesi açısından çok değerli bir çalışma" dedi.
ICOM üyeleri, yıllık toplantıları nedeniyle geldikleri İstanbul'da Boğaz, Kız Kulesi, Sait Halim Paşa Yalısı, Topkapı Sarayı, Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı, Yerebatan Sarnıcı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii'ni gezdiler.

'Sınırsız şehir'
Avrupa Kültür Başkenti Girişimi Yürütme Kurulu Başkanı Nuri Çolakoğlu'nun İstanbul'la ilgili sunumunun ardından bir çalışma yapan ICOM üyeleri, İstanbul'un tanıtımında şu mesajların kullanılmasını önerdiler:
Avrupa'nın bir parçasıdır,
Sınırları olmayan tek şehirdir,
Kıtalar ve kültürler arası bir köprüdür,
Tarih, kültür, turizm ve inançların geçiş yoludur,
Şaşırtıcı, sihirli, sürprizli, keşfedilecek çok şeyi olan zıtlıkların şehridir,
Kültürlerin yaşadığı yerdir,
Sizin kadar benzersiz bir şehirdir,
Geçmişi geleceğe, kültürü insana, Asya'yı Avrupa'ya bağlayan, enerjik, yaratıcı ve geleceğin şehridir.
Zengin, özel ve hissedilmesi gereken bir şehirdir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duygu-sehri-istanbulu-istanbullular-tanitmali_53699.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!