Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Düzce'deki Hasarlı Binalar Mahkeme Kararı Bekliyor

Düzce'de 12 Kasım 1999'da meydana gelen depremin üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen, yaşanan acılar canlılığını koruyor. Yapılan çalışmalarla depremin etkileri silinmeye çalışılsa da kentte hâlâ prefabrik konutlarda yaşamın devam ettiği, yıkılan binaların molozlarının yerinde durduğu dikkati çekiyor.

Zaman Gazetesi
Düzce'deki Hasarlı Binalar Mahkeme Kararı Bekliyor

Düzce'de 12 Kasım 1999'da meydana gelen depremin üzerinden 9 yıl geçmesine rağmen, yaşanan acılar canlılığını koruyor. Yapılan çalışmalarla depremin etkileri silinmeye çalışılsa da kentte hâlâ prefabrik konutlarda yaşamın devam ettiği, yıkılan binaların molozlarının yerinde durduğu dikkati çekiyor. Düzce Valisi Bülent Kılınç, Türkiye'nin deprem kuşağında olduğunu belirterek, depremle yaşamayı öğrenmek gerektiğini söyledi.

Aradan geçen sürede devletin depremin yaralarının sarılmasında büyük başarı gösterdiği kaydeden Vali Kılınç, "Düzce'de halen orta ve ağır hasarlı binalar var. Bunlar için mahkemenin vereceği kararı bekliyoruz. Bir tek kiremit ocağındaki prefabriklere 150 aile yerleştirilmiştir. Bu aileler deprem yaşamamış, fakir ve yardıma muhtaç ailelerdir.'' dedi.

Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de, deprem sonrasında yeniden yapılanmaya yönelik çok ciddi adımlar atıldığını söyledi. Keleş, 12 Kasım Depremi'nin 9. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Düzce'nin artık huzurlu, kalkınmış bir kent olduğunu ve gelişmesini sürdürdüğünü vurguladı. Düzce'de 12 Kasım ve öncesindeki 17 Ağustos Marmara depremleriyle "afetler zinciri'' yaşandığını hatırlatan Keleş, "Deprem gerçeği konusunda bilinçli olmak ve buna karşın fiziksel, sosyal ve ekonomik tedbirleri almak, deprem tahribatlarını en aza indirebilmektedir.'' dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duzcedeki-hasarli-binalar-mahkeme-karari-bekliyor_64552.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!