Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Düzce'deki Prefabrik Konutlar Kaldırılıyor

Düzce'de 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinin ardından yaptırılan prefabrik konutların, 1 Eylül'den itibaren kaldırılacağı bildirildi.

Hürriyetb>Düzce'de 17 Ağustos ve 12 Kasım 1999 depremlerinin ardından yaptırılan prefabrik konutların, 1 Eylül'den itibaren kaldırılacağı bildirildi.

Düzce Belediye Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, depremlerin ardından 5 yıl geçtiği hatırlatılarak, kalıcı konutlar ile işyerlerinin hak sahiplerine dağıtımının yapıldığı, bu nedenle prefabrik konut ve konteynır türü yapılara ihtiyaç kalmadığı belirtildi.

Afet izlerinin silinmesi ve Düzce'nin yeniden imarı için bu yapıların kaldırılması gerektiğinin ifade edildiği açıklamada, Gümüşpınar Köyü'nde bulunan 700 prefabriğin satış işlemlerinin Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğü'nce yürütüldüğü kaydedildi.

İl Sivil Savunma Müdürü İzzettin Seçkin, yaptığı açıklamada, Gümüşpınar Köyü'ndeki prefabriklerin 1 Eylül'de elektrik ve sularının kesileceğini ve aynı gün prefabriklerin kaldırılması için çalışmaların başlatılacağını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duzcedeki-prefabrik-konutlar-kaldiriliyor_16194.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!