Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Düzenli Kombi Bakımı ile Tasarruf

Alarko Carrier Servis Müdürü Menduh Çağlı, özellikle sıcak yaz aylarında kullanılmayan kombilere yeniden çalıştırılmadan önce uzman yetkili servisler tarafından bakım yapılmasının %35’e varan oranlarda tasarruf sağladığını belirtti.

yapi.com.tr
Düzenli Kombi Bakımı ile Tasarruf

Güvenli ve konforlu ısınma için düzenli kombi bakımının gerekli olduğunu, bu sayede cihazın kullanım ömrünün de uzadığını belirten Alarko Carrier Servis Müdürü Menduh Çağlı, yaklaşan kış aylarından önce kombi bakımı konusunda kullanıcıları uyarıyor.

“Hem Tasarruf Hem Güvenlik için Kombi Bakımı Şart”
Kombi bakımı için ideal zamanın sonbahar olduğunu söyleyen Çağlı, periyodik bakımları yapılan kombilerin ömürlerinin daha uzun olduğunu, tam verimli çalışan kombinin %35 varan doğal gaz tasarrufu sağladığını belirtti. Çağlı, "Bakımı yapılmayan kombiler doğalgaz tüketimini artırarak faturaların yükselmesine neden olur. Maliyet nedeniyle ertelenen bakımlar kombilerin verimsiz çalışmasına neden olurken gaz tüketimini artırır" şeklinde konuştu.

“Uzman ve Yetkili Teknik Servisler Tercih Edilmeli”
Kombi bakımı konusunda sadece firmalar tarafından yetkilendirilmiş teknik servislerin tercih edilmesi gerektiğini söyleyen Çağlı, "Kombinin içindeki filtreler ve diğer parçalar zamanla tozlanabilir, kirlenebilir, pas tutabilir, konusunda uzman ekiplerin yaptığı temizlikle bu parçalar doğru şekilde temizlenerek çalışıp çalışmadığı test edilebilir, kırılmış veya hasar görmüş parçalar varsa bunlar güvenli bir şekilde değiştirilebilir.

Kombi bakımı sırasında yetkili servislerin petekleri de kontrol etme imkânı bulduğunu anlatan Çağlı, “Bakım sırasında kombiyi kış ayarında çalıştırarak peteklerin yanma performansı kontrol edilir ve petek temizliği gerekiyorsa bu işlem yapılır. Böylelikle kış boyu konforlu bir ısınma imkânı sağlanır” diye açıklama yaptı.

Kombi Bakımının Yararları
• Arızaların önüne geçerek kesintisiz ısınma sunar.
• Olası arızaları önceden tespit etme imkanı doğar.
• Peteklere ulaşması gereken sıcak su miktarının artmasını sağlayarak, sıcak su ihtiyacı karşılamak için kullanılması gereken enerji miktarını azaltır.
• Doğal gaz tüketiminde tasarruf sağlayarak, ısınma giderlerini azaltır.
• Kombinin tam verimle çalışmasını mümkün kılar.
• Kombinin kullanım ömrünü artırır.
• Daha konforlu bir yaşam alanı sunar.

http://www.yapi.com.tr/haberler/duzenli-kombi-bakimi-ile-tasarruf_167742.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!