Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

E-5 Esnafına Kantar Morali

Bakan Çağlayan ilçe ziyaretlerinin bir durağı olan Kızılcahamam’daki gezisinde esnafa E-5 karayolunu yeniden canlandıracağını söyledi.

Hürriyet Gazetesi
E-5 Esnafına Kantar Morali

STRONG>E-5 Esnafına Kantar Morali

Bakan Çağlayan ilçe ziyaretlerinin bir durağı olan Kızılcahamam’daki gezisinde esnafa E-5 karayolunu yeniden canlandıracağını söyledi.

Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, yaklaşan referandum öncesi sıklaştırdığı ilçe ziyaretleri sırasında bir yandan halkı ‘evet’ demeye davet ederken diğer yandan da esnaf ve vatandaşların sorunlarına çözüm aramaya devam ediyor.
Bakan Çağlayan, Çamlıdere ve Kızılcahamam’a düzenlediği gezi sırasında Kızılcahamam halkına verdiği doğalgaz müjdesinin ardından bir iyi haber de E-5 karayolu üzerinde bulunan esnafa verdi.

Yol üzerinde bulunan benzin istasyonları ve dinlenme tesislerinin kapanarak kaderine terk edildiği E-5 karayolu ile ilgili Çağlayan, “Kısa süre içinde otoyollara da kantar koyarak E-5 karayolunu yeniden işler hale getireceğiz” dedi.
Ağırlık merkezlerinin olduğu yolların özellikle TIR şoförleri tarafından tercih edilmediğine dikkat çeken Eski İstanbul Yolu çevresindeki ayakta durmaya çalışan esnaf, çareyi Bakan Zafer Çağlayan’da aradı.

Anında Bağlantı

Esnafın sorunlarını dinleyen Çağlayan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ı arayarak esnafın içinde bulunduğu durumu aktardı. Çağlayan, telefon görüşmesini tamamlamasının ardından şunları söyledi: “Sayın Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, otoyollara kısa süre içinde kantar koyma sözü verdi. Böylece E-5 karayolunu yeniden eski işler haline getirmiş olacağız. Biz de vatandaşlarımızın yanında canlı yayınla görüşme ve çözüm var” dedi.

ATO Nakliyeciler Meslek Komitesi Başkanı Kaplan Erdem, “Otobana ağırlık merkezlerinin konulması işletmelerin ve şoförlerin yol tercihini değiştirecektir” dedi.

Asıl Sorun Kontrol

Özellikle ağır vasıtalar için E-5 karayolun daha uygun olduğunu belirterek konuşmasını sürdüren Erdem şunları söyledi: “Asıl sorun kontrol sayısının değişkenliğinden kaynaklanıyor. Maalesef ülkemizde ağırlık kontrollerinde sıkıntı yaşanıyor. Belli kısımlarda kontrol yapılıyor ve zamana ve güne göre değişiyor. Durum böyle olduğunda da haliyle hem işletmeler hem de şoförler bu durumdan son derece rahatsızlık duyuyor sonuç olarak da ağırlık merkezlerinin olmadığı veya az olduğu yollar ulaşım için daha fazla tercih ediliyor.”

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/e-5-esnafina-kantar-morali_81955.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!