Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

E-5 Trafiği Ataköy Kavşağı ile Rahatlıyor

E-5 Karayolu, Edirne-Topkapı istikameti ile Şirinevler, Ataköy, Bahçelievler ve Kocasinan trafiği Ataköy Kavşağı ile rahatlıyor... Projeyle mevcut

İBB
E-5 Trafiği Ataköy Kavşağı ile Rahatlıyor

b>E-5 Karayolu, Edirne-Topkapı istikameti ile Şirinevler, Ataköy, Bahçelievler ve Kocasinan trafiği Ataköy Kavşağı ile rahatlıyor... Projeyle mevcut kavşağa 5 köprü ve 10 kavşak kolu ilave ediliyor.

E-5 Karayolu, Edirne-Topkapı istikameti ile Şirinevler, Ataköy, Bahçelievler ve Kocasinan bağlantısı daha önce iki köprü ve kavşak yollarıyla sağlanıyordu. Tüm bu yolların birbiriyle kesişmeli olması ve trafik yoğunluğu, bu istikametteki E-5 trafiğini sık sık tıkıyordu.

İstanbul-Edirne transit yolundaki trafiği rahatlatmak amacıyla E-5 Ataköy Kavşağı'nın genişletilmesi çalışmalarını başlatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu projeyle tüm kesişmelerin ortadan kaldırılmasını hedefledi.

Fen İşleri Daire Başkanlığı Yapı İşleri Müdürlüğü tarafından sürdürülen proje kapsamında, E-5'in bu mevkiindeki tüm kesişmelerin ortadan kaldırılması için, mevcut kavşağa 5 köprü ve 10 kavşak kolu ilave ediliyor.

Yaklaşık 6.5 milyon dolara malolması planlanan E-5 Ataköy Kavşağı'nda 45 metre uzunluğunda 2 alt geçit köprüsü, 80 metre uzunluğunda 2 tramvay üst geçit köprüsü ve 92 metre uzunluğunda 6 şeritli 1 kavşak köprüsü yapılıyor.

Ağustas 2003'te bitirilmesi planlanan E-5 Ataköy Kavşağı'nın teknik özellikleri ise şöyle;

- Ataköy'den gelen trafik, hızlı tramvay üzerindeki mevcut üst geçit köprüsü 30 metre uzatılarak A2 kolu ile E-5 Topkapı istikametine bağlanıyor.

- Sol taraftaki mevcut köprü 50 metre uzatılarak E-5 Edirne istikametinden gelen trafiğin A8 kolu ile Ataköy'e girişi sağlanıyor.

- Mevcut E-5 yolu üzerinde yapılan 92 metre uzunluğunda 30 metre genişliğinde 4 açıklıklı köprü ile Ataköy-Bahçelievler transit geçişi sağlanıyor.

- Ataköy'den E-5 istikametine bağlantı A5 kolu ile, E-5 Topkapı istikametinden Ataköy'e giriş A6 kolu ve mevcut köprü muhafaza edilerek gerçekleşiyor.

- Şirinevler istikametinden giriş için 20 ve 15 metrelik iki alt geçit köprüsü inşa edilerek, A7 kolu ile bağlantı yapılıyor.

- E-5 Topkapı istikametinden Bahçelievler'e A4 koluyla giriş sağlanırken, A-1 ve A10 kolları ile kesiştiği yerde trafik akışını rahatlatmak için döner kavşak inşa ediliyor.

- Bahçelievler'den E-5 Edirne, E-5 Topkapı istikametine ve E-5 Edirne yönnüden Bahçelievler'e kesintisiz giriş bağlanıyor.

- Kavşak içindeki Tavukçu Deresi ve atıksu kollektör hatlarının yeni yapılan kavşağa göre düzenlenmesi ve deplasesi de mevcut trafik akışını engellemeyecek şekilde planlanıyor. Diğer elektrik, doğalgaz, su, Ptt hatları da uygun yerlere yeniden yerleştiriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/e-5-trafigi-atakoy-kavsagi-ile-rahatliyor_4209.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!