Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

EAA-Emre Arolat Architects Uluslararası Mimarlık Seçkisinde

EAA-Emre Arolat Architects dünyanın en önemli 100 mimarının kendi projelerine ait yorumlarından oluşan “1000 Ideas by 100 Architects” kitabında 7 farklı projesiyle yer alarak önemli bir başarıya daha imza attı.

yapi.com.tr
1 EAA-Emre Arolat Architects Uluslararası Mimarlık Seçkisinde

EAA-Emre Arolat Architects dünyanın en önemli 100 mimarının kendi projelerine ait yorumlarından oluşan “1000 Ideas by 100 Architects” kitabında 7 farklı projesiyle yer alarak önemli bir başarıya daha imza attı.

Amerikalı sanat, mimarlık ve tasarım kitapları yayıncısı Rockport tarafından basılarak Kuzey Amerika ve Avrupa’da dağıtıma sunulan “1000 Ideas by 100 Architects” (100 Mimardan 1000 Fikir) kitabında EAA-Emre Arolat Architects’in Dalaman Uluslararası Havalimanı Terminali (Muğla, 2006), İpekyol Tekstil Fabrikası (Edirne, 2006), Kağıthane Ofis Park (İstanbul, 2007), Mecidiyeköy’de Konut ve Ticaret Merkezi (İstanbul, 2008), Yalova Raif Dinçkök Kültür Merkezi (Yalova, 2008) ve Maslak No.1 Ofis Yapısı (İstanbul, 2009) projeleri yer alıyor.

İçeriğinin oluşturulmasında, kitapta yer alan mimarların inisiyatifini ön plana çıkartan “1000 Ideas by 100 Architects”, bu niteliğiyle genelde editör seçkileri ve yorumlarıyla hazırlanan diğer mimarlık kitaplarından ayrışıyor.

UNStudio, Campo Baeza, Massimiliano Fuksas, Mario Botta, ONL, R&Sie, Nevzat Sayın ve Cengiz Bektaş’ın da aralarında olduğu seçilmiş 100 uluslararası mimarın kendi projeleleri hakkında kaleme aldıkları 10’ar farklı püf noktasının bir araya getirilmesiyle oluşturulan kitap, güncel mimari projeler hakkında farklı bir kaynakta bulunması mümkün olmayan detayları ve bilgileri içeriyor. Bu sayede okurlar söz konusu 100 mimarın deneyimleri, mimari problemleri çözümleme biçimleri ve projeye yaklaşımlarındaki detaylar hakkında bilgi edinme şansı buluyor.

“1000 Ideas by 100 Architects”, Green Homes, New Prefab, High Density Housing ve Earth isimli kitaplarıyla tanınan İspanyol editör ve akademisyen Sergi Costa Duran tarafından yayına hazırlandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eaa-emre-arolat-architects-uluslararasi-mimarlik-seckisinde_77288.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Kendileri ile gurur duyuyoruz. Basarilarinin devamini dileriz.. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!