Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

ECA, Yüzde 20 Küçülen Kombi Pazarında Satışını Korudu

Emas AŞ Genel Müdürü Cahit Köse, Elginkan Topluluğu Isı Grubu markası ECA olarak bir önceki yıla göre, ısı grubunda yer alan ürün satış adetlerini koruduklarını söyledi. Pazarın yüzde 20 küçüldüğünü belirten Köse, bu gelişmeyi “küresel krize bağlı olarak inşaat sektöründeki küçülme ve büyük şehirlerdeki gaz dağılımının doyum noktasına ulaşması”na

Cumhuriyet Gazetesi
ECA, Yüzde 20 Küçülen Kombi Pazarında Satışını Korudu

Emas AŞ Genel Müdürü Cahit Köse, Elginkan Topluluğu Isı Grubu markası ECA olarak bir önceki yıla göre, ısı grubunda yer alan ürün satış adetlerini koruduklarını söyledi. Pazarın yüzde 20 küçüldüğünü belirten Köse, bu gelişmeyi “küresel krize bağlı olarak inşaat sektöründeki küçülme ve büyük şehirlerdeki gaz dağılımının doyum noktasına ulaşması”na bağladı.

‘Tüketici tasarrufa yöneldi’

ECA tam yoğuşmalı Confeo Premix’in satışına yoğunlaştıklarını ve bu üründe satışlarının bir önceki yıla göre yüzde 20 oranında artış gösterdiğini dile getiren Köse, pazardaki gelişmelere ilişkin şu bilgileri aktardı: “Tüketiciler, satın alma aşamasında genel olarak fiyat politikasının yanı sıra özellikle yüksek tasarruf sağlayan, kaliteli ve güvenebileceği bir markanın ürününü almaya dikkat ediyor. Isınma sistemlerinde ise ön planda olan; enerji verimliliği ve tasarruf. Kriz döneminde orta ve uzun vadeyi düşünen tüketicinin ‘tam yoğuşmalı kombi’ satın almasının nedenin de sağladığı yüksek tasarruf ve enerji verimliliği olduğunu söyleyebiliriz. Tüketicinin enerji verimliliği ve tasarruf konularında doğru bilinçlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz ve pazarlama iletişimi stratejilerimizi de bu yönde planlıyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz bilinçlendirme iletişimi ile ECA Confeo Premix tam yoğuşmalı kombide bilinirliği artırdığımızı düşünüyoruz. Yoğuşmalı kombinin ana faydası; atık baca gazındaki gizli buharı yoğuşturarak, bu ısıyı geri kazandıran ve bu sayede kullanıcıya yüzde 20’ye varan oranda enerji tasarrufu sağlayan bir teknoloji olmasıdır. Biz bunu tüketiciye anlatıyoruz.”

Yüzde 30 tasarruf sağlayan vana

2008 yılının sonunda kullanımı yasal zorunluluk haline getirilen ECA termostatik radyatör vanası, kullanıcısına yüzde 30’lara varan oranda enerji tasarrufu sağlıyor. Bu ürünlerin kullanıldığı mekânlar, 5-29 derece arasında istenen sıcaklık değerine set edilerek konfor sıcaklığı elde ediliyor. Bir mekânın ısı ihtiyacı, 24 saat içinde değişiklik gösterebiliyor. Mekâna, bir termostatik radyatör vanası takılması ile ısı kontrol edilebiliyor ve gereksiz ısınma önleniyor. Ortamdaki 1°C’lik sıcaklık değişimine karşılık yüzde 6’ya varan oranda tasarruf sağlanabiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eca-yuzde-20-kuculen-kombi-pazarinda-satisini-korudu_74297.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!