Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Eczacıbaşı Hijyen Projesi Kars Arpaçay YİBO’ya Uzandı

Eczacıbaşı Topluluğu’nun Yatılı İlköğretim Bölge Okulları’nın (YİBO) fiziki şartlarını iyileştirmek hedefiyle Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle yürüttüğü Eczacıbaşı Hijyen Projesi kapsamında, Kars Arpaçay YİBO’daki çalışmalar tamamlandı.

yapi.com.tr
Eczacıbaşı Hijyen Projesi Kars Arpaçay YİBO’ya Uzandı

STRONG>Eczacıbaşı Topluluğu’nun Yatılı İlköğretim Bölge Okulları’nın (YİBO) fiziki şartlarını iyileştirmek hedefiyle Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) işbirliğiyle yürüttüğü Eczacıbaşı Hijyen Projesi kapsamında, Kars Arpaçay YİBO’daki çalışmalar tamamlandı. Okulun tesisat altyapısının MEB tarafından onarılmasının ardından, yatakhane ve derslik bölümlerindeki temizlik alanları ile yemekhaneyi kapsayan toplam 775 m2’lik alan, VitrA ve Artema’nın ürünleriyle yenilendi. İpek Kağıt markalarından Solo, tüm öğrencilere verdiği kişisel hijyen ve tuvalet eğitiminin yanı sıra, okuldaki tuvalet ve banyolara temizlik kağıdı desteği de sağladı. Eczacıbaşı kuruluşlarından Girişim Pazarlama temizlik ürünleri ile katkı sağlarken, topluluk çalışanlarından oluşan Eczacıbaşı Gönüllüleri okula bir bilgisayar odası armağan etti.
 
Çağdaş, kaliteli ve sağlıklı yaşam koşullarına kavuşan öğrencilerin heyecanını paylaşmak amacıyla, Kars Arpaçay YİBO’da 11 Kasım 2010 tarihinde düzenlenen törene; MEB İlköğretim Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Zengin ve Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Dr. Erdal Karamercan’ın yanı sıra, Kars Vali Yardımcısı Murat Demirci, Arpaçay Kaymakamı Fatih Acar, öğrenciler ve öğretmenler katıldı.
 
Törende konuşan Dr. Erdal Karamercan, kurumların artık, toplumsal sorumluluk projelerinin yanı sıra, kendi iş süreçlerinde çevreye, topluma ve gelecek nesillere yönelik gösterecekleri duyarlılık kadar değer bulacaklarını vurgulayarak, “Çocuklarımıza hak ettikleri duygusal ve fiziksel ortamları sunmak, onlara eğitim vermek kadar öncelikli sorumluluğumuz... Eczacıbaşı Topluluğu markalarından VitrA, Artema ve Solo’nun sürdürmekte olduğu, birçok yerli ve uluslararası ‘sosyal sorumluluk’ ödülü ile taçlandırılmış olan Eczacıbaşı Hijyen Projesi kapsamında, bir okulumuzun daha temizlik alanlarını yenilemiş olmaktan ve çocuklarımızın kullanımına sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
 
Konuşmaların ardından, Eczacıbaşı Gönüllüleri tarafından Arpaçay YİBO’da düzenlenen “Okula Dönüş” konulu resim yarışmasını kazanan en iyi 30 çalışmanın sahiplerine ödülleri verildi. Konukların, yenilenen yaşam alanlarını gezmesiyle devam eden tören, öğrencilerin sergilediği halk oyunları gösterisi ile sona erdi.
 
2015 yılının sonuna kadar, öncelikli ihtiyaç sahibi 30 YİBO’da hayata geçirilecek Eczacıbaşı Hijyen Projesi kapsamında; halen Artvin, Karaman, Mardin, Çorum ve Sivas’ta yürütülen çalışmaların yıl sonuna kadar tamamlanacağı bildirildi. 2010 yılının başında Eczacıbaşı Topluluğu ile MEB arasında imzalanan protokol kapsamında, 31 şehirde yer alan 210 YİBO’daki yaklaşık 72 bin öğrenci, Solo’nun eğitimlerinden yararlandı.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/eczacibasi-hijyen-projesi-kars-arpacay-yiboya-uzandi_83803.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!