Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eczacıbaşı Villeroy&Boch Görüşmesi Evlilikle Noktalandı

Uluslararası pazarlardaki gücünü ve etkinliğini artırmayı hedefleyen Eczacıbaşı, dünyanın en eski ve bilinen seramik markası Villeroy&Boch AG’nin karo seramik alanındaki iştiraki Villeroy&Boch Karo Bölümü’nün yüzde 51’lik hissesini satın aldı.

yapi.com.tr
Eczacıbaşı Villeroy&Boch Görüşmesi Evlilikle Noktalandı

br/>
Uluslararası pazarlardaki gücünü ve etkinliğini artırmayı hedefleyen Eczacıbaşı, dünyanın en eski ve bilinen seramik markası Villeroy&Boch AG’nin karo seramik alanındaki iştiraki Villeroy&Boch Karo Bölümü’nün yüzde 51’lik hissesini satın aldı.

26 Mart Pazartesi günü İstanbul’da imzalanan anlaşmayla birlikte, Villeroy&Boch Karo Bölümü’nün tüm üretim ve pazarlama faaliyetleri Eczacıbaşı tarafından yürütülecek. Halen Türkiye’den Almanya’ya yapılan karo seramik ihracatının yarısını gerçekleştiren Eczacıbaşı, söz konusu anlaşma ile karo seramik üretim kapasitesini yılda 35 milyon metrekareye yükseltirken, Almanya’daki karo seramik Pazar payını yüzde 10’a, Orta Avrupa’daki karo seramik pazar payını ise yüzde 5’e çıkaracak.

İstanbul Modern’de düzenlenen imza töreninde konuşan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı VitrA, Artema ve Engers’ten oluşan Eczacıbaşı Yapı Grubu markalarına Villeroy&Boch’u da eklediklerini belirterek; “Villeroy&Boch’un 259 yıllık deneyimiyle yapı sektöründe kalitenin temsilcisi kabul edilen bir dünya markası olduğu düşünüldüğünde, bu girişimin küresel rekabette geldiğimiz noktanın ve gidebileceğimiz ufukların en iyi göstergelerinden biri olduğuna inanıyorum” dedi.

Villeroy&Boch AG Yönetim Kurulu Başkanı Wendelin von Boch ise, Eczacıbaşı ile Villeroy&Boch'un pek çok ortak yönü bulunduğunu belirterek "Ortak yönlerimizi; seramik tutkusu, komple banyo çözümleri sunmayı hedefleyen pazarlama stratejisi, kalite, hizmet, marka yönetimi ve çalışanlarının yüksek motivasyonuna dayalı ortak değerler bütünü olarak özetleyebilirim. İki kuruluş, karo alanındaki bu yeni işbirliğinde, birbiriyle gerçekten mükemmel bir uyum sergiliyor" dedi.

Eczacıbaşı Yapı Grubu’nda yaşanan bir diğer önemli gelişme ise Rusya’daki yatırımlar. 2006 yılındaki toplam cirosu 833 milyon Dolar’a ulaşan ve bu tutarın 380 milyon Doları yurtdışı gelirlerinden oluşan Eczacıbaşı Yapı Grubu; bu yılın ilk yarısında, Rusya’da yeni bir seramik sağlık gereçleri üretim tesisinin inşaatına başlayacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eczacibasi-villeroyboch-gorusmesi-evlilikle-noktalandi_52992.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!