Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu'ndan Rusya’ya İkinci Fabrika

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun Rusya’nın Serpukhov Bölgesi’nde faaliyet gösterecek karo seramik fabrikasının inşaatı devam ederken, aynı bölgede kurulacak seramik sağlık gereçleri fabrikasının temeli, 22 Eylül 2010 tarihinde atıldı.

yapi.com.tr
Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu'ndan Rusya’ya İkinci Fabrika Foto: Soldan sağa, Atalay Gümrah (Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı), Alexander Shestun (Serpukov Bölgesi Belediye Başkanı) ve Ahmet Yamaner (Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı)

Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu’nun Rusya’nın Serpukhov bölgesinde faaliyet gösterecek karo seramik fabrikasının inşaatı devam ederken, aynı bölgede kurulacak seramik sağlık gereçleri fabrikasının temeli, 22 Eylül 2010 tarihinde atıldı.

10 bin m2’lik alanda inşa edilecek ve 2 yıl içinde üretime geçmesi hedeflenen seramik sağlık gereçleri fabrikasının üretim kapasitesi, yıllık 300 bin adet olacak. İlk aşamada yaklaşık 10 milyon euro yatırım yapılacak fabrika, 65 kişiye istihdam sağlayacak. Zaman içinde yatırım tutarı 35 milyon euro’ya, istihdam ise 320 kişiye ulaşacak. Aynı bölgede geçen yıl temeli atılan ve 25 bin m2’lik alanda hizmet verecek karo seramik fabrikası ise 30 milyon euro’luk yatırımla gerçekleştiriliyor. Fabrika, yıllık 3.2 milyon m2 üretim kapasitesine sahip olacak.
 
Yeni fabrikanın temel atma töreninde konuşan Eczacıbaşı Yapı Ürünleri Grubu Başkan Yardımcısı Ahmet Yamaner, Grup bünyesindeki 16 üretim tesisinden 8’inin yurtdışında yer aldığını ve uluslararası pazarlara üretim yaptığını belirterek, “Karo üretimi yapacak 17. fabrikanın kuruluşu tamamlanırken, 18. fabrikada ise seramik sağlık gereçleri üretilecek. Her iki fabrikaya, toplam 65 milyon euro tutarında yatırım yapıyoruz. Hedefimiz, Rusya’nın yaklaşık 100 milyar Euro büyüklüğündeki inşaat pazarından pay almak ve VitrA’nın, ülkenin en çok tercih edilen seramik markası haline gelmesini sağlamak. Bu sebeple hem üretim yatırımlarımıza devam ediyor, hem de satış ağımızı genişletiyoruz. Moskova ve Kazan’ın ardından, Serpukhov mağazamızı hizmete açtık” dedi. Yamaner, Rusya ve çevre ülkelerde 5 yıl içinde 50 mağazaya ulaşmayı planladıklarını da ifade etti.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/eczacibasi-yapi-urunleri-grubundan-rusyaya-ikinci-fabrika_82999.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!