Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Eczacıbaşı'nın İnovasyon Şampiyonları Ödüllerini Aldı

Eczacıbaşı bünyesinde 11'incisi düzenlenen ve 2008 yılından itibaren ''İnovasyon Buluşması'' adını alan etkinlik, Eczacıbaşı Topluluğu yöneticileri ve çalışanlarından bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Eczacıbaşı'nın inovasyon şampiyonları yarışında, toplam 53 proje arasından ödülleri Eczacıbaşı Yapı Gereçleri (Artema), İpek Kağıt,

yapi.com.tr / AA
Eczacıbaşı'nın İnovasyon Şampiyonları Ödüllerini Aldı

Eczacıbaşı bünyesinde 11'incisi düzenlenen ve 2008 yılından itibaren ''İnovasyon Buluşması'' adını alan etkinlik, Eczacıbaşı Topluluğu yöneticileri ve çalışanlarından bini aşkın kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Eczacıbaşı'nın inovasyon şampiyonları yarışında, toplam 53 proje arasından ödülleri Eczacıbaşı Yapı Gereçleri (Artema), İpek Kağıt, Eczacıbaşı Esan, VitrA Karo, Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri ve V&B Fliesen (Villeroy&Boch Karo Bölümü)aldı.

16 kuruluşun toplam 53 proje ile yarıştığı etkinlikte, ''En İnovatif Ürün Projesi'' kategorisinde İpek Kağıt ve Eczacıbaşı Yapı Gereçleri (Artema), ''En İnovatif Verimlilik Projesi'' kategorisinde Eczacıbaşı Esan ve VitrA Karo, ''En İnovatif E-Dönüşüm Projesi'' kategorisinde İpek Kağıt, ''En İnovatif İletişim Projesi'' kategorisinde Eczacıbaşı-Baxter Hastane Ürünleri ve V&B Fliesen (Villeroy&Boch Karo Bölümü), bu yıl yeni eklenen ''Sürdürülebilir Kalkınma Projesi'' kategorisinde de VitrA Karo ödüle layık görüldü. Eczacıbaşı Esan ayrıca, Jüri Özel Ödülü'nün de sahibi oldu.

164 milyon dolar katkı

1999 yılından bu yana yarışan toplam 250 projenin topluluğa sağladığı katkının 164 milyon dolar, bu yıl ödül için başvuran 53 projenin katkısının ise 46,1 milyon dolar olduğu belirtildi.

''İnovasyon Buluşması'' etkinliği, topluluk kuruluşlarında yaratıcılık ve yenilikçiliği teşvik eden bir ortam oluşmasını sağlamayı, çalışanların gerek bireysel gerekse takım çalışmaları sırasında kuruluşun stratejik hedef ve iş sonuçlarına katkılarını artırmayı amaçlıyor.

"Sürdürülebilirlik, artık yapılan her işte kaçınılmaz"

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, sürdürülebilirliğin artık yapılan her işte kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak, ''Sürdürülebilirliğe yöneliş, kuruluşlarda düşünce ve iş yapma tarzlarını da dönüştürüyor ve geleceğin talebini karşılayacak yetkinlikler bugünden gelişiyor. Böylece, günümüzde sürdürülebilirlik, inovasyonun itici gücü haline gelmiş bulunuyor'' dedi.

Tüketicilerin, inovatif ve sürdürülebilir uygulamalar konularındaki artan farkındalığı ile oluşan kamuoyu baskısının sonucu olarak ulusal ve uluslararası düzenlemelerin giderek sıkılaştığına da dikkat çeken Eczacıbaşı, böylece, inovasyon ve sürdürülebilirlik bakış açılarının beraber uygulandığı eko-inovasyon yaklaşımının zorunluluk haline geldiğini söyledi.

Kuruluşundan bugüne kadarki gelişmesinin lokomotifi inovasyon olan Eczacıbaşı'nda, bundan sonraki gelişmenin de aynı anlayışa dayanacağına inandığını ifade eden Bülent Eczacıbaşı, ''Artık inovasyon lokomotifinin motoru, sürdürülebilirliktir. Biz ancak sürdürülebilirliğin gücünü artırdıkça inovasyon yolunda ilerleyebilir, kuruluşlarımızın rekabet gücünü artırabilir ve başarılı olabiliriz'' diye konuştu.

İnovasyon Buluşması 2011 etkinliği, Bülent Eczacıbaşı'nın konuşmasının ardından, Eczacıbaşı Topluluğu CEO'su Dr. Erdal Karamercan'ın ''İnovasyon: Tutkudan Başarıya'' başlıklı sunumu ile devam etti.

İnovasyona dayalı sürdürülebilir küresel rekabet gücü olan bir Topluluk konumuna gelmeyi hedeflediklerini belirten Karamercan, "Çıtayı radikal inovasyona yükseltiyoruz'' dedi.

İnovasyon Buluşması etkinliğine konuk konuşmacı olarak katılan PricewaterhouseCoopers İnovasyon ve Strateji Lideri John Sviokla da, ''İnovasyonun vazgeçilmezi: Dışarıdan bakarak kendini yeniden keşfetmek başlıklı'' bir konuşma yaptı.

Ödül töreni ise, Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Faruk Eczacıbaşı'nın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmasında, Eczacıbaşı'nı Türk sanayi dünyası içinde ayrıcalıklı bir konuma getiren faktörün, kendi kuruluşlarının birbirleriyle yarışarak yenilikçiliği ve yaratıcılığı her zaman ön planda tutmaları olduğunu vurgulayan Faruk Eczacıbaşı, yarışmaya katılan tüm projelerin yaratıcılarına teşekkür etti.

Jüri özel ödülü de Eczacıbaşı Esan'a

Ürün, Verimlilik, e-Dönüşüm, İletişim ve Sürdürülebilir Kalkınma olmak üzere beş kategoride ödüllerin dağıtıldığı yarışmaya, 16 Eczacıbaşı kuruluşu toplam 53 proje ile başvurdu.

16 kuruluşun toplam 53 proje ile yarıştığı etkinlikte, ''En İnovatif Ürün Projesi'' kategorisinde Eczacıbaşı Yapı Gereçleri (Artema), tasarımcı Ross Lovegrove ve Artema'nın su yönetimi uzmanlığının yarattığı sinerji ile hem etajer hem armatür olarak kullanılabilen, üç farklı debi ve sıcaklık ayarı hafızasına sahip, su sıcaklığına göre renk değiştiren LED ışıklı, elektrikle çalışmasına rağmen su ve enerji tasarrufu özelliklerini de ek olarak taşıyarak kendine özgü yeni bir pazar yaratan, iki lavabo ve bir bide bataryasından oluşan armatür serisi olan Freedom Armatür ödül aldı.

''En İnovatif Verimlilik Projesi'' kategorisinde ise alternatif kamyon sistemleriyle yer altında üretilen kurşun-çinko cevherinin yer üstüne nakli sırasında kullanılmakta olan yüksek yatırım bedeline ve pahalı işletme giderlerine (yakıt, yedek parça, bakım-onarım) sahip yer altı kamyonları yerine, yer altına uyarlanmış, düşük maliyetli ve işletme giderleri daha düşük yer üstü kamyonları kullanılarak anlamlı tasarruf elde edildi ve CO2 salınım düzeyinin düşürülmesi sağlayan Eczacıbaşı Esan, Hızlı pişirim seramik havuz karoları ile VitrA Karo ödüle değer bulundu.

''Sürdürülebilir Kalkınma Projesi'' kategorisinde atık ısı geri kazanımla VitrA Karo ödüle değer bulundu.

''Jüri Özel Ödülü'' ise alternatif kamyon sistemlerini geliştiren Eczacıbaşı Esan'a gitti. Eczacıbaşı Esan'ın, çözümüyle topluluğa 10.4 milyon dolar katkı sağladığı bildirildi.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/eczacibasinin-inovasyon-sampiyonlari-odullerini-aldi_87352.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!