Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Edgar Keret Dünyanın En Sıska Evinde Yaşayacak

2009 yılında Polonyalı tasarımcı Jakub Szczesny, özgün bir mimari proje olarak Varşova'da bulunan iki bina arasında inşa edilmek üzere daracık bir ev tasarladı. Chlodna 22 ve Zelazna 74 binaları arasında inşa edilecek ve başlangıçta "imkansız ev" olarak isimlendirdiği evin dışarıdan genişliği 152 cm iken iç genişliği 72 cm ile 133 cm arasında

Sabit Fikir
Edgar Keret Dünyanın En Sıska Evinde Yaşayacak2009 yılında Polonyalı tasarımcı Jakub Szczesny, özgün bir mimari proje olarak Varşova'da bulunan iki bina arasında inşa edilmek üzere daracık bir ev tasarladı. Chlodna 22 ve  Zelazna 74 binaları arasında inşa edilecek ve başlangıçta "imkansız ev" olarak isimlendirdiği evin dışarıdan genişliği 152 cm iken iç genişliği 72 cm ile 133 cm arasında değişiyor. Ev, toplamda 14,5 metrakare.

İçerisi sanatçılar için yaratıcı bir çalışma ortamı olarak tasarlanan bu ev, önümüzdeki aylarda anne ve babasının tanıştığı şehir olan Varşova'da bir süre yaşamak istediğini söyleyen İsrailli yazar Edgar Keret'in evi olacak. Projeye Keret ile başlamayı istediğini söyleyen Szczesny'nin tasarladığı ev, yazarın kullanmadığı zamanlarda Varşova'da konaklamak isteyen diğer sanatçılara da açılacak. "Ev" şehrin imar yasalarının gerektirdiği ebatların çok altında olduğu için bir sanat projesi olarak ruhsatlandırılmaya çalışılıyor.

Evin ismi ise "Ermitaz (inziva yeri)".Projenin, fotografta görülen aralıkta gerçekleştirilmesi düşünülüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/edgar-keret-dunyanin-en-siska-evinde-yasayacak_88592.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!