Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Antalya'da Zarar Çok Büyük

Edirne'de Su Taşkınları Sürüyor

Edirne'de aşırı yağışlar nedeniyle yatağından taşıp 'kırmızı alarm' seviyesinde akan Tunca Nehri, tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi Er Meydanı'nı sular altında bırakıp, Değirmeyeni ile Avarız köylerine ulaşımın kapanmasına neden oldu.

yapi.com.tr
Edirne'de Su Taşkınları Sürüyor

Edirne'de aşırı yağış ve Bulgaristan'da karların erimesiyle birlikte Tunca Nehri, günlerdir 'kırmızı alarm' seviyesinde akmaya devam ediyor. DSİ verilerine göre, geçen haftadan bugüne kadar artan Tunca Nehri'nin debisi, son 24 saatte 37 metreküp/saniye artışla 270 metreküp/saniyeye yükseldi. Taşkın nedeniyle, Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin yapıldığı Sarayiçi, günlerdir sularla kaplı bulunuyor. Bölgede bulunan Kanuni, Fatih, Saraçhane ve Yanlızgöz köprüleri trafiğe kapatıldı.

DHA'da yer alan habere göre; taşkın suları Meriç Nehri'nde tarihi Meriç Köprüsü'nün gözlerini sudan gelen ağaç tomrukları ve dalları tıkaması nedeniyle, DSİ yetkilileri kepçe ile temizleme çalışması başlattı. Çalışmalar nedeniyle trafik ekipleri, Karaağaç Mahallesi'ne geçişleri sağlayan Meriç Köprüsü'nü yaklaşık 2 saat trafiğe kapattı. Bu süre içinde Karaağaç'e geçişler Süvari ve Mehmet Müzezzinoğlu köprülerinden sağlandı.

Sular köye yaklaşıyor
Taşkın nedeniyle Değirmenyeni ve Avarız köylerine giden yol, trafiğe kapatıldı. Kent merkezi ve köylere geçişler, alternatif yollardan sağlanıyor. Tunca Nehri'nin geçtiği Değirmenyeni köyü yakınların taşkının köyü tehdit etmesi üzerine DSİ, topraktan set yaptı. Yapılan set suyla dolunca, bugün ikinci bir set daha yapıldı. Yağmur ve taşkın suları bu bölgelerde buğday ekili arazileri sular altında bıraktı.

Son 1 haftada metrekareye 57 kilo yağış düşen Edirne'de meteoroloji, yağışların Perşembe gününe kadar devam edeceğini açıkladı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/edirnede-su-taskinlari-suruyor_164334.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!