Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Efektif'ten Kağıthane'ye 1 Milyar Dolarlık 10 Proje

Gayrimenkul sektörüne geçen yıl Kağıthane'deki Blox Haliç projesiyle adım atan Efesan Group şirketi Efektif Gayrimenkul, Kağıthane'de 10 ayrı yatırım daha gerçekleştirecek. Önümüzdeki 5 yıl içinde bölgede konut, alışveriş merkezi ve rezidans yatırımı yapacaklarını belirten Efektif Gayrimenkul'ün Genel Müdürü Cem Dolunay, 10 ayrı yatırımın

Referans Gazetesi
Efektif'ten Kağıthane'ye 1 Milyar Dolarlık 10 Proje

Efektif Gayrimenkul Genel Müdürü Cem Dolunay, önümüzdeki 5 yıl içinde Kağıthane'de konut, alışveriş merkezi ve rezidans olmak üzere 1 milyar dolarlık 10 ayrı yatırım yapacaklarını söyledi.

Gayrimenkul sektörüne geçen yıl Kağıthane'deki Blox Haliç projesiyle adım atan Efesan Group şirketi Efektif Gayrimenkul, Kağıthane'de 10 ayrı yatırım daha gerçekleştirecek. Önümüzdeki 5 yıl içinde bölgede konut, alışveriş merkezi ve rezidans yatırımı yapacaklarını belirten Efektif Gayrimenkul'ün Genel Müdürü Cem Dolunay, 10 ayrı yatırımın maliyetinin 1 milyar doları bulacağını söyledi.

Kağıthane'de çok büyük çaplı arsaların bulunmadığını kaydeden Dolunay, bu nedenle yapacakları projelerin de butik ve konsept projeler olduğunun altını çizdi. Zincirlikuyu ve Levent bölgesinin gerek nüfus, gerekse gayrimenkul olarak çok yoğun olduğunu hatırlatan Dolunay, "İnsanlar bu bölgeye yakın olan Kağıthane'nin avantajlarını kullansın istiyoruz. Önümüzdeki yıllarda Kağıthane'nin sosyal nitelikli altyapısı ve kültür merkezleri bulunan bir yer haline geleceğini düşünüyoruz" dedi.

Kriz döneminde arsa alımlarına da çok önem verdiklerine dikkat çeken Dolunay, 23 milyon dolarlık arsa stoklarını 30 milyon dolara çıkardıklarını ifade etti. Dolunay, krizde müşterilerine "daire alın" mesajı verdiklerini dile getirerek, "Müşterilerimize fiyatların avantajlı olduğunu bildirip daire almaya yönlendirirken, bizim yatırım yapmamamız tezat oluştururdu. Şu anda yapılan alımların daha düşük fiyatlısı olmayacak. Dünya nüfusu sürekli artıyor, ancak nitelikli ve imarlı yerler artmıyor. Bu talep nedeniyle gayrimenkul fiyatları artıyor" diye konuştu.

Krizde damping yerine zam yaptık

Kriz döneminde gayrimenkul sektöründe indirim ve kampanyaların ardı arkasının kesilmediğini ifade eden Dolunay, bu nedenle damping yerine zam uyguladıklarını belirtti. Blox Haliç projelerinin birinci etabının metrekaresini 2 bin 300 TL'den sattıklarını anlatan Dolunay, şu anda daire fiyatlarının 2 bin 600 TL'den başladığını kaydetti. Projelerinin çok düzgün ve fiyatlarının makul olduğunu düşünerek zam kararı aldıklarını belirten Dolunay, "İnşaat firmaları yüzde 30 oranlarında indirim yaparken biz yüzde 15 zam uygulama kararı aldık. Çünkü bizim elimizde kalmış daire yoktu, evlerimiz yok satıyordu. Ayrıca birinci etabımızda müşterilerimize kazandırmaya yönelik bir politika uygulamak istedik. Şu anda da 2. etap dairelerimizden ilk alım yapanlar 2010 sonunda alanlara göre ciddi prim yapmış olacak. Lokasyon, uygun fiyat ve kaliteyi bir araya getirdiğinizde projenin satmaması söz konusu olamaz" diye konuştu.

Hadımköy'de 12 bin metrekare, Muratlı'da ise 205 bin metrekare arsaları bulunduğunu da açıklayan Dolunay, "Bu arsalar üzerinde lojistik merkezler inşa etmeyi düşünüyoruz. Dilovası'ndaki limanımızda depolama ve antrepo lojistik merkezimiz var. Kuracağımız lojistik merkezlerini mevcut merkezimizle entegre etmek istiyoruz. Lojistik alanları entegre edebilirsek lojistik network ağı oluşturabiliriz" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/efektiften-kagithaneye-1-milyar-dolarlik-10-proje_71121.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!