Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Efes Antik Kenti Işıklandırılacak

Yaz aylarında aşırı sıcaklar nedeniyle gezilmesi zor olan İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Efes Antik Kenti'nin, geceleri de turistlerin ziyaretine açılabilmesi için Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) tarafından proje hazırlandığı ve 2 milyon YTL ödenek ayrıldığı bildirildi.

Hürriyet
Efes Antik Kenti Işıklandırılacak

az aylarında aşırı sıcaklar nedeniyle gezilmesi zor olan İzmir'in Selçuk İlçesi'ndeki Efes Antik Kenti'nin, geceleri de turistlerin ziyaretine açılabilmesi için Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TURSAB) tarafından proje hazırlandığı ve 2 milyon YTL ödenek ayrıldığı bildirildi. TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy, Efes'in geceleri de turistlere açılacağını ve gezi süresinin uzatılacağını söyledi.

Geçen yıl Efes'teki ana trafonun düzeltildiğini, panoların yenilendiğini, yeni ilave dağıtım panoları yapıldığını belirten Ulusoy, ana besleme kablolarının değiştirildiğini, açık hava tiyatrosuyla Celsus Kütüphanesi'nin aydınlatıldığını ifade etti.

Bundan sonra yolların ve objelerin aydınlatılacağını dile getiren Ulusoy, ayrıca Efes'in girişinde TEMA Vakfı ile peyzaj mimari projesinin hazırlandığını kaydetti. Ulusoy, kentte çevre temizliğinin de yapıldığını anlattı.

Efes Antik Kenti'ne çöp kamyonu aldıklarını kaydeden Ulusoy, bir yangın söndürme aracı alacaklarını da bildirdi.

TURSAB İzmir Bölge Yürütme Kurulu Başkanı Yavuz Onur, Efes'te gezilen tüm yerlerin ışıklandırılacağını, projenin bu yılın Ağustos ayında tamamlanmasının planlandığını söyledi.

İzmir Kültür ve Turizm İl Müdürü Metin Atsal da TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy ile Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç'un 11 Mayıs tarihinde Efes Antik Kenti'nde incelemelerde bulunduğu hatırlatarak, ”TURSAB projeyi en kısa zamanda hayata geçirecek. Bunun için 2 milyon YTL ödenek ayırdılar” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/efes-antik-kenti-isiklandirilacak_27463.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!