Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

EGE-KOOP Ankara'da

EGE-KOOP Ankara Temsilciliği açılış kokteyli, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın da bulunduğu pekçok ismi bir araya getirdi.

yapi.com.tr
EGE-KOOP Ankara'da

EGE-KOOP Ankara Temsilciliği açılış kokteyli, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, CHP'li Hakkı Süha Okay ve İlhan Cihaner, DSP Genel Başkanı Masun Türker, eski bakanlardan İsmet Sezgin ve Hikmet Sami Türk'ün yanısıra çok sayıda davetlinin katılımıyla JW Marriott Hotel'de gerçekleştirildi. Burada konuşan EGE-KOOP Genel Başkanı Hüseyin Aslan, hızlı tren projesi, çevre yolları ve duble yollarla İzmir-Ankara arasının 4,5-5 saate inmesinin öngörüldüğünü belirterek, ''Böylece İzmir ile Ankara fiziki olarak daha yakınlaşacak'' dedi. EGE-KOOP hakkında bilgi veren Aslan, yöneticiliğini 21. dönem milletvekili ve sanatçı Faruk Demir'in yapacağı Ankara temsilciliğinin, EGE-KOOP'un konut üretme ve modern kentler oluşturma faaliyetlerinin yanında, İzmir ve Türkiye için her açıdan yaşamsal önemde olan İzmir'in EXPO 2020 adaylık sürecinde etkili ve güçlü bir sivil inisiyatif olarak proje merkezi görevini yapacağını kaydetti.

Yıldırım: EXPO'ya yönelik özel planlama yapılacak

Kokteyle katılan Bakan Yıldırım ise, İstanbul, Ankara, Adana, Gaziantep gibi büyükşehirlerin ortak sorunun kentsel dönüşüm ve şehir yenileme projelerinin gereği kadar yapılamamış olması ve çarpık kentleşme olduğuna dikkat çekerek, ''Bu anlamada 1985'te İzmir'de 11 büyük projeye imza atarak 100 bin İzmirliye sıcak yuva yapan ve kentsel dönüşüme katkı sağlayan EGE-KOOP çalışanlarını kutluyorum'' diye konuştu. İzmir'de iktidar ile muhalefetin birlikte hareket ederek, kentin sorunlarının çözülmesi için büyük gayret içinde olduklarını belirten Yıldırım, İzmir'in geleceğini değiştirecek ve katma değer sağlayacak EXPO ile ilgili çalışmalarda iktidar ile muhalefetin birlikte hareket ettiklerini söyledi.

Bugünlerde EXPO Projesi ile ilgili yeni bir adımın atıldığını ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:
    
''Bu adım, EXPO alanının Büyükşehir Belediyesi, ilgili Bakanlık Kültür ve Turizm Bakanlığı ve ilgili belediyelerle İmar Planı'nın hazırlanmasıdır. EXPO'ya yönelik özel planlama yapılacak ve böylece İzmir'de EXPO alanıyla ilgili EXPO 2015'te yaşadığımız sorunlarının önüne geçilecektir. Bu anlamda, bu çalışmaya İzmir milletvekilleri başta olmak üzere tüm partilerin destek vereceğini biliyoruz. Bunun için de İzmirliler adına katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz.''
    
''EGE-KOOP, İzmir'deki şehir yenileme projelerinde daha fazla pay alacak''
    
EGE-KOOP'un Ankara'ya açtığı temsilciliğin İzmir'e yapılacak hizmetlerin daha iyi tanıtılması için Ankara ile İzmir arasında kurulmuş önemli bir köprü olarak görüldüğünü anlatan Yıldırım, bugüne kadar birçok kurumun böyle bir düşünceyi dile getirdiğini ancak bunun hayata geçiremediğini kaydetti. Türkiye'nin en büyük toplu konut organizasyonlarının başında gelen EGE-KOOP'un bu adımı atan ilk organizasyon olmasının kendileri için ayrı bir anlam ifade ettiğini dile getiren Yıldırım, ''Önümüzdeki günlerde Meclis'ten geçecek olan Kentsel Yenileme ve Doğal Afetlere Karşı İmar Düzenlemesine ilişkin Kanun ile EGE-KOOP, İzmir'deki şehir yenileme projelerinde daha fazla pay alacak, daha fazla görev üstelenecek'' ifadesini kullandı.

EGE-KOOP'un 27 yıllık tecrübesinin getirdiği brikimle İzmir'de daha güzel projelere imza atacağından kuşkusunun olmadığını belirten Yıldırım, ''Burada değerli belediye başkanımız Burhan Özfatura'yı anmadan geçemeyeceğim. Çünkü EGE-KOOP'un mimarı kendisidir. Onun başlattığı kentsel yenileme, İzmir'i güzelleştirme hareketi, bayrağı devralan Hüseyin Aslan ve arkadaşları tarafından da aynı anlayış ve kararlılıkla devam ettirilmiş ve bugünlere gelinmiştir'' diye konuştu.

İzmir'de kentsel yenileşmenin olup olmadığı tartışmalarının anlamsız olduğunu ve siyasetin dışında tutulması gerektiğini EGE-KOOP'un yaşattığı örneklerle gösterdiğini bildiren Yıldırım, bundan sonra kendilerine düşenin yerel ve merkezi yönetimlerle bir araya gelerek, süreci hızlandırmak ve İzmir'i geleceğe her türlü risklerden arınmış olarak yeni bir imar anlayışıyla şehri yenilemek ve İzmirlilerin beklentilerini karşılamak olduğunu kaydetti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ege-koop-ankarada_91140.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!