Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ege-Koop Kriz Dinlemiyor

Ekonomide yaşanan sıkıntı nedeniyle inşaat sektöründe yatırımlar dururken, Ege-Koop yeni bir yatırıma başlıyor. Güzelbahçe Çamlıköy mevkiinde 130 dönüm arazide yapılacak Dört Mevsim Konakları Projesi, 58 milyon TL yatırımla tamamlanacak.

Yeni Asır Gazetesi
Ege-Koop Kriz Dinlemiyor

Yatırımlara devam edeceklerini belirten Ege-Koop Başkanı Hüseyin Aslan, dört farklı tipte inşa edilecek konaklara olan talebin yoğun olduğunu açıkladı.

Ekonomide yaşanan sıkıntı nedeniyle inşaat sektöründe yatırımlar dururken, Ege-Koop yeni bir yatırıma başlıyor. Güzelbahçe Çamlıköy mevkiinde 130 dönüm arazide yapılacak Dört Mevsim Konakları Projesi, 58 milyon TL yatırımla tamamlanacak. Ege-Koop'un 25. kuruluş yıldönümü için yapılacak prestij projesi, İzmir'in tarihi konaklarına benzer konutlardan oluşacak ve Zeytin, Çamlı, Yağmur-1, Yağmur-2 adıyla 4 farklı tipte inşa edilecek. Proje bugün Tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlenecek özel bir gece ile tanıtılacak.

137 kişi faydalanacak

137 özel kişi için hazırlanan proje henüz tanıtılmadan kampanyayla ilgili talep yoğunluğu yaşandığını belirten Aslan, "Her kriz döneminde büyüyen Ege-Koop, giriştiği tüm projeleri taahhüt ettiği zaman diliminde bitirme başarısıyla, halkın gönlündeki 'güvenilirlik' tahtını kimselere kaptırmıyor" dedi.

Banka kredilerinde faiz oranlarının gerilemesi ve inşaat maliyetlerinin düşmesiyle birlikte konut almak için en iyi dönemin yaşandığına dikkat çeken Aslan, "İzmir'e 25. yıl armağanı niteliğindeki konak projemizi 3 yılda tamamlamayı hedefliyoruz. İnşaat kalitesi ve yaşam standardı bakımından örnek olacak bu muhteşem proje yepyeni bir yaşam anlayışının da ilk adımı olacak. İzmir'in ünlü konakları modern bir anlayışla hayata dönecek" diye konuştu.

Urla Körfezi'ne hakim

Ege-Koop Dört Mevsim Konakları projesi, 137 konaktan oluşuyor. Her biri biner dönümlük arsa içinde kurulacak olan Ege-Koop 25. Yıl Dört Mevsim Konakları'nda Zeytin konağı 356 metrekare büyüklüğünde, Çamlı ise 346 metrekare inşa edilecek. Tip 1 ve Tip 2 olmak üzere kategorize edilen brüt 256 metrekare ve 220 metrekare büyüklüklerindeki Yağmur isimli proje tipleri de yatırımcıların beğenisine sunuluyor. Yüzde 80'i deniz manzaralı olan konaklar, Urla Körfezi'ne ve adalara hakim bir bölgede yer alıyor. Bölgede, çam ve zeytin ağaçlarının yanı sıra meyve ağaçları ve Ege'ye özgü bitkiler yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ege-koop-kriz-dinlemiyor_69139.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!