Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ege Seramik 7 Trilyonluk İştirak Satış Karını İşletme İhtiyacında Kullanacak

Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ege Birleşik Enerji hisselerinin satışından 7 trilyon liralık kar elde edildiğini ve bu karın 2002 yılı kar zar

Dünyab>Ege Seramik Sanayi ve Ticaret A.Ş., Ege Birleşik Enerji hisselerinin satışından 7 trilyon liralık kar elde edildiğini ve bu karın 2002 yılı kar zarar hesabına aktarılacağını bildirdi.
Ege Seramik'ten İMKB Başkanlığı'na gönderilen açıklamaya göre, Şirket Yönetim Kurulu'nun 27 Aralık 2002 tarih ve 2002/22 sayılı kararı ile satılan, Ege Birleşik Enerji Üretimi ve Dağıtımı A.Ş'nin 3 trilyon 757 milyar 583 milyon TL nominal bedelli hissesinin satışı nedeniyle oluşan kar 7 trilyon 515 milyar 167 milyon 800 bin TL oldu. Sözkonusu kar 2002 yılı kar zarar hesabına yansıtılacak. Şirket açıklamasında ayrıca şu ayrıntılara da yer verildi:

"Halka açık olmayan Ege Birleşik Enerji Üretimi ve dağıtımı hisselerinin satış bedeli şirketin defter değeri enflasyondan arındırılımış aktif değerleri ve sermayesinin döviz karşısındaki değerleri baz alınarak, alıcı şirket ile karşılıklı görüşmeler sonunda tespit edilmiştir. Satış nedeniyle oluşacak kaynak şirketimizin işletme ihtiyacı için kullanılacaktır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/ege-seramik-7-trilyonluk-istirak-satis-karini-isletme-ihtiyacinda-kullanacak_2867.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!