Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Ege Vitrifiye "Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsüne" Sahip Oldu

Ege Vitrifiye Türkiye’de sadece belirli firmaların sahip olabildiği “Yetkilendirilmiş Yükümlü” (Authorised Economic Operator) statüsüne layık görüldü.

yapi.com.tr
Ege Vitrifiye "Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsüne" Sahip Oldu Nihat Kınık - Merter Savaş

Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (Authorised Economic Operator), gümrük yükümlülüklerini yerine getiren, kayıt sistemi düzenli ve izlenebilir olan, mali yeterlilik, emniyet ve güvenlik standartları uygulayan, kendi otokontrolünü yapabilen, en önemlisi güvenilirliğini ispat eden firmalara veriliyor.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü, gümrük işlemlerinde bir takım kolaylık ve imtiyazlar tanıyan uluslararası bir statü olarak tanımlanıyor. Bu statüye sahip firmalar gümrük işlemlerini yeşil hattan yapabiliyor ve statü sahibi firmalara gümrük işlemlerinde öncelik tanınıyor. Ayrıca sanayiciye ithalat operasyonlarında hız ve tedarik süreçlerinde önemli avantajlar sağlanıyor.

Yetkilendirilmiş Yükümlülük Statüsü Belgesini, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Ege Bölge Müdürü Nihat Kınıkın elinden alan Ege Vitrifiye Genel Müdürü Merter Savaş, konuyla ilgili şunları söyledi: “ Ege Vitrifiye’nin sahip olduğu ihracat ağı, son yıllarda genişlemekte, firmamıza ait katma değerli ürünler dünyanın dört bir yanında tüketiciler ile buluşmaktadır. Seramik Sağlık Gereçleri Sektöründe bu belgeye sahip olan ilk firma Ege Vitrifiye’dir. Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsünde yer almak ve sektörümüze öncülük etmek bizler için büyük bir gurur kaynağıdır. Ege Vitrifiye, ISO 27001 Bilgi Yönetim Sistemi ve ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgelerine sahip olmayı şart koşan ‘Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası’ için Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın tüm ölçütlerini sağlamıştır. Bu belgenin firmamıza kazandırdığı avantajlarla Ege Vitrifiye olarak yurt dışı pazarlarda rekabet gücümüzü arttırırken, ülke ekonomimize katkıda bulunacağız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/ege-vitrifiye-yetkilendirilmis-yukumlu-statusune-sahip-oldu_158613.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!