Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ege Yıldız Genel Müdürü Sami Yüksel Sektördeki Haksız Rekabete Dikkat Çekiyor

Yapı 2007 İstanbul Fuarı’na katılan Ege Yıldız firmasının Genel Müdürü Sami Yüksel, firmanın hedeflerinden ve ürünlerinden bahsederken, sektörde yaşanan haksız rekabet ve vergi açığıyla ilgili görüşlerini yapi.com.tr ile paylaştı.

yapi.com.tr/Tufan SAĞNAK
Ege Yıldız Genel Müdürü Sami Yüksel Sektördeki Haksız Rekabete Dikkat Çekiyor

retimlerinde ISO 9001 kalite standartını kullanan Ege Plast ve pazarlama firması Ege Yıldız, Halka açık olarak faaliyet gösteren Mazhar Zorlu Holding’in birer kuruluşu. Yapı 2007 İstanbul Fuarı’na katılan Ege Yıldız firmasının Genel Müdürü Sami Yüksel, firmanın hedeflerinden ve ürünlerinden bahsederken, sektörde yaşanan haksız rekabet ve vergi açığıyla ilgili görüşlerini www.yapi.com.tr ile paylaştı.

Ege Yıldız hakkında kısa bir bilgi alabilir miyiz?
Ege Yıldız Plastik Pazarlama ve Ticaret Sanayi A.Ş. bir Mazhar Zorlu Holding kuruluşudur ve Ege Plast ürünlerini pazarlayan firmadır.

Yurtdışına ihracatınız yapıyorsunuz değil mi?

Evet, yurtdışında otuz kadar ülkeye ihracatımız var. Özellikle inşaat sektörününe yönelik olarak taşıma ve nakliyatın daha kolay olduğu yakın çevredeki ülkelerdeki fiyat rekabetinde daha avantajlı durumdayız. İç piyasadaki pazar payımız daha yüksek. İhracatımız şu anda %15’lerde. Hedefimiz bu oranı %30’lara çıkarmak.

Son yıllarda Türk yapı sektöründe görülen gelişmeleri nasıl karşılıyorsunuz ve bu firmanız gibi üreticilere nasıl yansıyor?
Şimdi öncelikle ürün gruplarımız hakkında bilgi vermek isterim. Biz inşaat sektörünün özellikle plastik ile ilgili gereksinimlerini üreten bir kuruluşuz. Bunları dört ana grupta topluyoruz. İlki altyapı ürünleri yani pvc, polipropilen borular ve eklem parçaları gibi ürünler. Bina grubuyla ilgili ürünlerimiz, sıhhi tesisatlarda galvanize borular yerine kullanılan PPRC borular ve ekleme parçaları ile polipropilenden üretilen çeşitli borular, çatı olukları ve yağmur derelerinden oluşuyor. Üçüncü grubumuz tarım sektörüne yönelik sulama sistemlerimizi kapsıyor. Bu konuda da söz sahibi bir firma olarak oldukça iddialı ürünlere sahibiz. Dördüncü ve son ürün grubumuz ise plastik bahçe mobilyalarını kapsıyor.

İnşaat sektörünü ise, özellikle yapı fuarlarına ilk günlerden bu yana katılan bir firma olarak çok yakından takip ediyoruz. Ülkemizde inşaat sektöründe üretim yapan kuruluşlar her türlü yeni teknolojiye ayak uyduruyor ve halkın beğenisini karşılamak üzere çok kalkiteli üretim yapıyorlarlar. Ancak bu noktada sürekli şikayetçi olduğum bir konu var. Sektörde yoğun biçimde haksız rekabet yaşanıyor. Teknolojinin en yenilerini takip eden firmalarımız vergi verme noktasına geldiğinde, dünyadaki öteki gelişmiş ülkeleri örnek almıyorar. Bu nedenle büyüyen kayıt dışı ekonomi, bizim gibi halka açılmış ve sendikalı işçilerle çalışan firmalar sıkıntı içine düşürüyor. Umarım ülkemizdeki bütün firmalar bu konuda yeterli duyarlılığa sahip olur ve yükümlülüklerini yerine getirir.

Yapı Fuarı’ndaki beklentileriniz nelerdi ve bunları karşılayabildiniz mi?
Tabii fuardan ana beklentimiz, her katılımcı firma gibi ortaya koyduğumuz yenilikleri, tüketicilerin, bayilerin, müteahhtilerin ve proje sahiplerinin beğenisine sunmaktır. Türkiye’nin en büyük ve en faydalı fuarı olarak tanımladığımız Yapı Fuarı’nda yer almak ve ürünlerimizi tanıtmak bizim için büyük bir kazanç. Bir diğer beklentimiz ise bayilerimizin morallerini yükseltmek. Bu fuarda, ana firmasının, öteki büyük yerli ve yabancı firmaların arasında, en son teknolojiye sahip ürünlerle yenilikçi biçimde yer aldığını gören bayi temsilcileri son derece hoşnut oluyor ve moral kazanıyor. Ayrıca fuar süresince ihracata dönük görüşmeler de gerçekleştiriyoruz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/ege-yildiz-genel-muduru-sami-yuksel-sektordeki-haksiz-rekabete-dikkat-cekiyor_53931.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!