Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

EGO'da 50 Yeni Otobüs Daha Sefere Başladı

Başkent’in şehir içi toplu taşımacılığında hizmet vermek üzere alınan 500 tane klimalı ve doğalgazlı otobüs, peyderpey devreye girmeye devam ediyor.

Hürriyet Gazetesi
EGO'da 50 Yeni Otobüs Daha Sefere Başladı

Başkent’in şehir içi toplu taşımacılığında hizmet vermek üzere alınan 500 tane klimalı ve doğalgazlı otobüs, peyderpey devreye girmeye devam ediyor.

EGO Genel Müdürlüğü yetkilileri, Mart ayında 50 yeni otobüsün daha ulaşıma girdiğini belirterek, ulaşımdaki toplam yeni araç sayısının 250’ye ulaştığını söylediler. Yetkililer, hizmete giren yeni otobüslerin, yolcu yoğunluğu göz önünde bulundurularak, ihtiyaca uygun olarak Başkent’in her noktasına eşit olarak verildiğini bildirdiler.

EGO’nun, 2008 yılı içinde gerçekleştirdiği ihale ile 500 adet CNG’li ve klimalı otobüs alımı yaptığını hatırlatan yetkililer, "İhalesi yapılan araçlardan üretimi gerçekleştirilen ilk 100 adedi 2008 yılının son aylarında hizmete girerken, geri kalan 400 otobüs ise bu yıl başından itibaren her ay 50 adedi olmak üzere hizmete girmeye devam ediyor" bilgisini verdiler.

Yetkililer, yapılan sözleşme kapsamında 2009 yılının Ocak, Şubat ve Mart aylarında da 50’şer olmak üzere toplam 150 yeni otobüsün daha ulaşıma katıldığını belirterek, böylece aylık periyotlar halinde 250 otobüsün daha hizmete girmiş olduğunu kaydettiler.

Şehir içi taşımacılığın 345 hatta toplam 1750 adet otobüsle sürdürüldüğünü kaydeden yetkililer, EGO’nun yeni alınan otobüsler sayesinde ise yaş ortalaması daha genç, daha konforlu ve daha güvenli otobüslerle hizmet vermeye başladığını söylediler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/egoda-50-yeni-otobus-daha-sefere-basladi_68043.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!