Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

EİE'den Enerji Verimliliği için Ulusal Forum

28. Enerji Verimliliği Haftası kapsamında Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilmesi planlanan foruma; bakanlar, milletvekilleri, valilikler, büyükşehir belediyeleri, büyükelçiler, yabancı ülke temsilcileri, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, üniversite çevresi ve kanaat önderlerinden oluşan yaklaşık 2000 davetli

yapi.com.tr
1 EİE'den Enerji Verimliliği için Ulusal Forum

Ülkemizde enerjinin verimli ve etkin kullanılması farkındalığının oluşturulması için başlatılan Ulusal Enerji Verimliliği Hareketi’nin bir parçası olan 1. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu, 15 - 16 Ocak 2009 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecek. EİE (Elektrik İşleri Etüt İdaresi)’nin koordinasyonuyla bu yıl ilk kez düzenlenecek olan forum, “Cüzdanımız, ülkemiz ve dünyamız için el ele verimliliğe” sloganından yola çıkarak ülkemizde enerji kültürünün ve verimliliğinin artırılmasında önemli bir adım olacak.

28. Enerji Verimliliği Haftası kapsamında Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde gerçekleştirilmesi planlanan foruma; bakanlar, milletvekilleri, valilikler, büyükşehir belediyeleri, büyükelçiler, yabancı ülke temsilcileri, kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, üniversite çevresi ve kanaat önderlerinden oluşan yaklaşık 2000 davetli katılacak. Yerli ve yabancı 100’ü aşkın konuşmacının bilgi ve deneyimlerini paylaşacağı forum süresince; konferans, panel, sergi, yarışma ödülleri, kültür ve sanat etkinlikleri gerçekleştirilecek; ulusal ve uluslararası düzeylerde ortak hareket bildirileri sunulacak. Konferans ve panellerde, enerji verimliliği konusunda küresel gelişmeler değerlendirilecek, ortak kararlar üretilecek ve tüm dünyanın birlikte neler yapabileceği planlanacak.

EİE Tanıtım ve Bilinçlendirme Şube Müdürü ve enverIPAB (Binalarda Enerji Verimliliğine Yönelik Toplum Bilincinin Artırılması) Proje Koordinatörü Sebahattin Öz, konuya ilişkin yaptığı açıklamada; kamu, özel ve sivil toplum örgütlerinin iş birliği, desteği ve geniş katılımıyla gerçekleştirilmesi planlanan forumun, dünyanın sürdürülebilirliğinde yaşamsal önemi olan enerji verimliliği için ülkemiz adına atılacak önemli bir adım olduğunu kaydetti. Öz,  hepimizin yaşamımızı sürdürebileceğimiz tek bir dünya olduğuna ve dünyanın geleceği için enerji verimliliği bilincinin yaygınlaştırılması adına tüm kurumların aynı hedefe birlikte hareket etmesinin önemine dikkat çekti.

Bu yıl enverIPAB Projesi tarafından da desteklenen forum, iki yılda bir düzenlenecek. Forum sayesinde; toplumdaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla; bakanlıklar, valilikler, büyükşehir belediyeleri; aydınlatma beyaz eşya, elektrik motoru ve yalıtım sektörleri; bankalar, turizm tesisleri ve alışveriş merkezleri ile iş birliği ortamları yaratılacak.

Foruma katılmak isteyenler organizasyondan sorumlu Sektörel Fuarcılık ile (0212) 275 83 59 numaralı telefon veya bilgi@sektorelfuarcilik.com e-posta adresinden iletişime geçebilirler.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/eieden-enerji-verimliligi-icin-ulusal-forum_64847.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • FAYDALI OLACAĞINA İNANIYORUM.ANCAK ÜLKEMİZ BU KONUDA GEÇ KALMIŞTIR. GÜNEŞ ENERJİSİ KULLANMAKTA ÇOK GEÇ KALINMIŞTIR. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!