Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ekolojik Tasarım için Üretilmiş Bir Platform: ekotasari.com

Türkiye’nin ekolojik tasarım alanında ilk haber ve proje paylaşım platformu olan ekotasari.com yayına başladı. Tasarım kültürünü geliştirmek üzere kurulan ve öncelikli gündemlerinden biri 'çevreci tasarım' olan Mana Design organizasyonunun bir süredir üzerine çalıştığı platform, Türkiye’nin çevreci tasarım alanındaki potansiyelini ortaya çıkarmak

yapi.com.tr
Ekolojik Tasarım için Üretilmiş Bir Platform: ekotasari.com

“Toprağın ve atmosferin yaşadığı değişimlerin ortasında teknoloji, tasarım ve mimarlık artık sadece insan yaşamına değil ekolojiye de odaklanmak gereğini hissediyor. Sürdürülebilir yapılar geleceğin yapıtaşlarını oluştururken ekolojik ürünler de insanın giderek hassaslaşan doğa dengesine yeniden katılımını somutlaştırıyor. Bu anlamda gün geçtikçe ekolojik yaklaşımlar çeşitleniyor, daha fazla duyulur, paylaşılır ve yatırım yapılır hale geliyor. Ekotasari.com, bu olumlu gidişatı tasarım alanında hızlandırmak amacıyla, iyi tasarım, uygulama ve girişim örneklerini en hızlı ve kapsamlı şekilde paylaşmayı hedefliyor.”

Bu sözler, Türkiye’nin ekolojik tasarım alanında ilk haber ve proje paylaşım platformu olma iddiasını taşıyan ve geçtiğimiz günlerde yayına başlayan ekotasari.com'dan. Tasarım kültürünü geliştirmek üzere kurulan ve öncelikli gündemlerinden biri çevreci tasarım olan Mana Design organizasyonunun bir süredir üzerinde çalıştığı platform, Türkiye’nin 'çevreci tasarım' alanındaki potansiyelini ortaya çıkarmak misyonunu taşıyor. Bir 'proje - girişim' olarak da tanımlanabilecek platform, Beze Group tarafından da destekleniyor.

ekotasari.com, tasarımı en geniş kapsamıyla ele alacak; ulusal ve uluslararası düzeyde haberler, röportajlar ve yazılarla sektöre güncel bilgi akışı sağlayacak. Bu akışı beslemek üzere ekolojik tasarımın mimari uygulamalar, endüstriyel ürün, taşıt, moda ve görsel tasarım gibi ana açılımları ve diğer alt konuları uluslar arası çapta yakından takip ediliyor.

Paylaşım platformu olarak ekotasari.com

ekotasari.com, tasarımı odağına alarak, ulusal tasarımcı/sanatçıların çalışmalarını ve fikirlerini paylaşabileceği, global ve lokal projelerden ilham alabileceği bir platform sunuyor. Bu platform ayrıca sürdürülebilirliğin katma değerini hisseden, geleceğe yenilikçi bakan üretici ve yatırımcılar için bir katalog ve rehber niteliği taşıyor.

Ajandanızı ekolojik tasarıma göre ayarlayın

Sitenin ajanda bölümünde sene boyunca ülkemizde ve yurtdışında gerçekleşecek ekolojik tasarım odaklı etkinlik, yarışma, fuar takvimleri ve katılımlar yer alırken ekotasari.com kendi etkinlikleriyle de tasarım dünyası buluşmalarına ev sahipliği yapmayı planlıyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ekolojik-tasarim-icin-uretilmis-bir-platform-ekotasari-com_67505.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!