Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ekolojik ve Çevre Dostu Havuz Biopark Türkiye'de

Biopark Biyolojik Havuz Sistemleri Ltd. Şti. ile Türkiye’de ilk defa biyolojik havuz sistemleri (yüzme göletleri) ve arıtma sistemleri konusunda uzman, dünya çapında bir şirket doğdu. Üstelik, doğanın istediği bir yerde gerçekleştirdiği doğal göleti, sizin istediğiniz yerde ve çok kısa bir zamanda gerçekleştiriyor!

yapi.com.tr
2 Ekolojik ve Çevre Dostu Havuz Biopark Türkiye'de

iopark Biyolojik Havuz Sistemleri Ltd. Şti. ile Türkiye’de ilk defa biyolojik havuz sistemleri (yüzme göletleri) ve arıtma sistemleri konusunda uzman, dünya çapında bir şirket doğdu. Üstelik, doğanın istediği bir yerde gerçekleştirdiği doğal göleti, sizin istediğiniz yerde ve çok kısa bir zamanda gerçekleştiriyor!

Doğada ilk önceleri biotoplar (göletler) vardı. Daha sonra ise her yerde gördüğümüz klasik havuzlar yaşamımıza girdi. Ama hayatımıza girdikten çok sonra öğrendik ki sağlığımız ciddi anlamda tehlike altında. Özellikle küçük çocukların solunum yollarında tehlike yaratıyor. Yapılan araştırmalar ve hayat şartları, insanların doğal ve ekolojik olan her şeye yakınlaşmasını sağladı. Bu düşünceden yola çıkılarak ve uzun araştırmalar sonrasında tüm canlıların birlikte yaşayabileceği, her türlü çevre koşullarına uygun, etrafı belirlenmiş bir alan yaratıldı: Doğal yüzme havuzu. Bu sadece bir havuz değil, isterseniz m2 sınırı olmadan yaratabileceğiniz bir gölet de olabilir. Gölet ya da havuzunuzdaki su, herhangi bir kimyasala gereksinim duymaksızın kendi ekolojik dengesi içerisinde biyolojik arıtma yöntemiyle kendi kendine daima temiz ve berrak kalabilir.

Biopark havuzları taleplere ve ihtiyaçlara göre tasarlanabiliyor. Tamamen tüketicinin arzusu ve bahçesine yerleşeceği konutun mimari konseptine göre şekillenebilen havuzlarda, özellikle çocuklar doğa ile iç içe büyüme ve yaşama şansına sahip olurken, ciltleri, gözleri zarar görmüyor ve kimyevi maddelerin zararlı etkilerine maruz kalmıyorlar. Özellikle bir çok kanserojen maddeyle  birlikte yaşadığımız günümüz dünyasında Biopark havuzları, doğal hayatı özel mekanlarda doğa severlerle buluşturuyor.

Sistem suyun mümkün olduğunca devir daim edilmesi ve içine oksijen enjekte edilmesi prensibine dayanıyor. Sistemde oksijenin temizleme ve parçalama özelliğinden istifade ediliyor. Aynı zamanda havuzda yaşayan bitkilerin köklerinden sağlanan fotosentez ile de oksijen salınımı sürekli kılınıyor. Bitkiler havuz suyunun temizlenmesinde % 50 etkili. Havuzda kullanılan bitkiler Türkiye coğrafyasında yaşayan ve flora-saunaya ait bitkiler olduğu için özel bakıma ihtiyaç duymuyorlar. Tüm sistem doğanın kendi dengesi içinde kendini yenilemesi ve temizlemesi prensibinden yola çıkıyor.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/ekolojik-ve-cevre-dostu-havuz-biopark-turkiyede_62575.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Led Aydınlatma Sistemleri konusunda çalışan bir firmayız. İlgili firmanın ve ilgi gösterecek Peyzaj Mimarlarının iletişim bilgilerine ulaşmak istiyoruz. devrimdamladol@hotmail.com YANITLA
  • Bu konuyla ilgili firmanın bilgilerine ulaşamadım. Peyzaj mimarıyım ve projelerimde değerlendirebileceğimi düşünüyorum. Ancak ilgili firmanın iletişim bilgilerine ihtiyacım var. ebru@pemamuhendislik.com YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!