Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ekonomiye Büyük Katkı

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, 3 yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda yeni iş makinası SNK Beko Loder’i ürettiklerini belirterek, “Hedefimiz yıllık ilk etapta 1.000 makina. Tam kapasiteye geçtiğimiz zaman Türkiye’ye senede en az 150 ile 200 milyon dolar civarında bir getirisi olacak” dedi. İtalyan ve Türk tasarımcıların

Gazete Vatan
Ekonomiye Büyük Katkı

Sanko işte bu iş makinasıyla ekonomiye 200 milyon $ kazandıracak.

Sanko Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Konukoğlu, 3 yıllık Ar-Ge çalışması sonucunda yeni iş makinası SNK Beko Loder’i ürettiklerini belirterek, “Hedefimiz yıllık ilk etapta 1.000 makina. Tam kapasiteye geçtiğimiz zaman Türkiye’ye senede en az 150 ile 200 milyon dolar civarında bir getirisi olacak” dedi. İtalyan ve Türk tasarımcıların ortak çalışması ile 3 yılda üretilen yeni iş makinasının fiyatının 60 bin euro olduğu açıklandı.

Sanko Makina’nın pazara yeni kazandırdığı SNK Beko Loder iş makinasının ilk teslim ve tanıtım töreni, Sanko Makina tesislerinde düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Konukoğlu, yaptığı konuşmada, Gaziantep’in tam bir sanayi şehri olmasını amaçladıklarını ifade ederek, “Gaziantep kabuk değiştiriyor. Gaziantep’te artık makina imalatı yapılıyor” dedi.

Gaziantep’in makina imalat sanayi ihracatının arttığına işaret eden Konukoğlu, şunları söyledi: “Biz hep şunu düşündük; neden her şey İstanbul, İzmir, Kocaeli’nde olsun? Neden araba fabrikaları veya iş makinaları oralarda olsun? Burada maddiyatı düşünseydik bizlerin de o bölgelerde kurması lazımdı. Gaziantep’te kurmamızın nedenlerinden birisi; ’Dünyada Türkiyem Türkiye’de Gaziantep’ sloganıdır. Bizim gayemiz Gaziantep’te yeni bir çağ açmak.”
 

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/ekonomiye-buyuk-katki-_79005.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!