Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Ekspres Yollar Rahatlatacak

Yeşildere Caddesi’ni katlı kavşak ile aşarak Buca üzerinden Otogar’a kadar bağlantı sağlayacak ekspres yol projesi ve İnönü Caddesi’ni Karabağlar Yeşillik Caddesi’ne bağlayarak 2 kilometre kısaltacak ekspres yol için çalışma başlatıldı.

Hürriyet Ege
Ekspres Yollar Rahatlatacak

Yeşildere Caddesi’ni katlı kavşak ile aşarak Buca üzerinden Otogar’a kadar bağlantı sağlayacak ekspres yol projesi ve İnönü Caddesi’ni Karabağlar Yeşillik Caddesi’ne bağlayarak 2 kilometre kısaltacak ekspres yol için çalışma başlatıldı.

Proje ve kamulaştırma çalışmaları süren yollarla ilgili açıklamay yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, her iki güzergahta inceleme yaptı. Kocaoğlu, yeni açılacak Yeşildere-Buca-Otogar güzergahı ile İnönü-Yeşillik Caddesi’ni kısaltacak ekspres yolun kent trafiğini oldukça rahatlatacağını söyledi.

YEŞİLDERE-BUCA-OTOGAR

Yeşildere Caddesi’ni katlı kavşak ile aşarak Buca üzerinden Otogar’a bağlantı sağlayacak 7.5 kilometrelik “Ekspres” güzergahın Onat Caddesi’ne kadar olan 1350 metrelik bölümü için uygulama projeleri hazırlanmaya başladı.İhale, 240 günde tamamlanacak olan projelerin ardından yapılacak. Yeşildere Caddesi, Meles deresi ve raylı sistemin katlı kavşak ile aşıldığı 7.5 kilometrelik güzergahın Menderes Caddesi’ne kadar olan 650 metrelik kısmının kamulaştırma çalışmaları 4 milyon 302 bin 837 TL bedel ödenerek yapıldı. Yeşildere Caddesi üzerinde oluşturulacak katlı kavşak ile hem Buca’ya giriş yapılıp üst bölgelerine gidilebilecek hem de Buca’dan Yeşildere Caddesi yoluyla Konak, Karabağlar ve Gaziemir istikametine ulaşılabilecek. Buca ilçesinin yıllardır özlemini çektiği alternatif yol, bu çalışma sayesinde yaşama geçirilecek. İnönü Yeşillik Caddesi arası 2 kilometre kısalacak

İNÖNÜ-YEŞİLLİK CADDESİ

İzmir Büyükşehir Belediyesi, sürücülerin toplam 7.5 kilometre katederek gittikleri İnönü Caddesi ile Karabağlar Yeşillik Caddesi arası mesafeyi, 30 milyon liralık kamulaştırma ile açılacak alternatif yol sayesinde 5.5 kilometreye indirecek. Böylece hem daha kısa sürede ulaşım sağlanacak hem de trafik rahatlayacak. İnönü Caddesi Metin Oktay Kavşağı’ndan başlayarak Hıfzısıhha önünden 52/18, 52/96, 200/1, 9601, 9602 sokaklar, Erdal Yaklav Caddesi, 4551 Sokak, Dostluk Bulvarı ve 4025 Sokak güzergahı boyunca açılacak 5.5 kilometrelik yeni bağlantı yolu; İnönü Caddesi ile Yeşillik Caddesi’ni birbirine doğrudan bağlayarak vatandaşlar için büyük kolaylık sağlayacak.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/ekspres-yollar-rahatlatacak_79131.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!