Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

'El Değmeden' Mobilya Üretimi

Çanakkale'nin Biga ilçesinde kurulu bulunan Doğtaş Mobilya'nın fabrikasında modüler mobilyaların üretimi, yüksek teknoloji ürünü makineler sayesinde adeta ''el değmeden'' gerçekleştiriliyor.

yapi.com.tr / AA
'El Değmeden' Mobilya Üretimi

Fotoğraf: Cemal Coşkun

Çanakkale'nin Biga ilçesinde kurulu bulunan Doğtaş Mobilya'nın fabrikasında modüler mobilyaların üretimi, yüksek teknoloji ürünü makineler sayesinde adeta ''el değmeden'' gerçekleştiriliyor.

Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, modüler mobilya üretim tesislerinde, yüksek teknoloji kullandıklarını söyledi.

''Çünkü dünyanın 65 ülkesine ihracat yapan, Türkiye içinde 130 bayiye hizmet veren bir noktada olduğumuz için buradaki tüm standartların çok üstün bir teknolojiyle sağlanması gerekiyor'' diyen Doğan, şöyle konuştu:

''Yüksek teknolojiye önem veriyoruz. Burada bir bakıma el değmeden mobilya üretilmiş oluyor. Çünkü önce suntayı ve kullandığımız diğer malzemeleri burada ebatlama makineleriyle kesiyoruz. Daha sonra mobilya yüzeyinde yapılacak olan tüm işlemler el değmeden gerçekleştiriliyor. Çünkü dünyanın öbür ucuna mobilya gönderiyorsunuz. Dolayısıyla gönderdiğiniz mobilyalarda hiç bir sorun yaşanmaması gerekiyor. Burada çalışanlar, sadece malzemelerin makineye verilmesini sağlıyor. Makineler her çeşit kesimi, ölçümü ve derinliği, o yüzey üzerindeki tüm işlemleri yapıyor. Makinelerin üretim bandından çıktıktan sonra ürünler tekrar kontrolden geçiriliyor. Eğer mobilyada bazı yüzey temizlikleri yapılması gerekiyorsa, temizlikler de yapılıyor ve sonra ambalajlanıyor. Tabii bizim ambalaj sistemimizde de otomasyonumuz var.''

Davut Doğan, mobilya üretmenin meşakkatli bir iş olduğunu ifade ederek, şu bilgileri verdi:

''Bir sürü parçadan oluşuyor, o eve ait bir yatak odası ya da yemek odasının birçok parçası, eve girmeden önce özenle hazırlanıyor. Boyut ve ölçülerinin eşitlenmesi gerekiyor, desenlerinin tutması gerekiyor. Yani temiz bir işçiliğin olması gerekiyor. Kesimden ambalaja kadar olan tüm aşamalarda hem yüksek teknoloji kullanmanız gerekiyor.''

Doğan, üretim sırasında bazı hedefler koyduklarını ve çeşitli hediyeler ve primlerle çalışanları motive ettiklerini kaydetti.

''Doğtaş yatak mağazaları açmayı düşünüyoruz''

Davut Doğan, Doğtaş Mobilya denilince akla modüler mobilyanın geldiğini ve yatak üretimlerinin pek bilinmediğini söyledi.

Yatak üretiminde de çok iddialı olduklarını ifade eden Doğan, şöyle devam etti:

''Önümüzdeki süreçte ayrıca yatağı ön plana çıkarmak için ayrı bir konseptte Doğtaş yatak mağazaları açmayı düşünüyoruz. Şu anda günlük yatak üretim kapasitemiz 750 adet civarında ancak sadece üçte biri oranında kapasite doldurarak üretim yapıyoruz.''

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/el-degmeden-mobilya-uretimi_87938.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!