Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Elazığ ve Diyarbakır da Doğalgaza Kavuşacak

Önümüzdeki yıllarda toplam 50 yerleşim birimine doğalgaz götürmeyi programına alan BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Elazığ ve Diyarbakır'ı da dağıtım ve ilet

Dünyab>Önümüzdeki yıllarda toplam 50 yerleşim birimine doğalgaz götürmeyi programına alan BOTAŞ Genel Müdürlüğü, Elazığ ve Diyarbakır'ı da dağıtım ve iletim hatları programına aldı. Nüfus ve sanayi yoğunluğunu dikkate alan BOTAŞ, Elazığ ve Diyarbakır doğalgaz bağlantı ve dağıtım hatları ile ilgili proje hazırlıklarını tamamlayarak ihale aşamasına getirdi.
BOTAŞ'ın yaptığı hazırlıklar çerçevesinde önümüzdeki günlerde iki il için çıkılacak uluslararası ihale için ilgili firmalara çağrı yapılacak. Yeni yılın ilk aylarında da ihalesi gerçekleştirilecek.

İhale kapsamında, muhtelif çaplarda doğalgaz bağlantı ve dağıtım hatları, basınç düşürme ve ölçüm istasyonu yapımı işleri yer alacak.

İl portföyü genişliyor

BOTAŞ, bir süre önce Afyon, Denizli, Isparta, Burdur, Muğla ve Aydın illeri için toplam 8 adet merkezin doğalgaz bağlantı-dağıtım hatları inşaatını ihaleye çıkarmıştı. BOTAŞ, bu yıl ayrıca Tarsus-Mersin, Adana-İskenderun-Osmaniye, Malatya-K.Maraş-Gaziantep, Akyurt-Sarayköy-Kazan, Tuzla-Gebze, Karacabeye-M.Kemalpaşa-Akyazı-Pamukova doğalgaz dağıtım-bağlantı hatları ihale çalışmalarını başlatmıştı.

Yeni uluslararası anlaşmaların 2005 yılından itibaren uygulamaya alınmasından sonra önemli miktarlarda ithal edilmesi planlanan doğalgaz, programa alınan illerde öncelikli olarak ısıtma amacı ile sanayide ise hammadde olarak tüketilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/elazig-ve-diyarbakir-da-dogalgaza-kavusacak_7679.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!