Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Elazığ'da Fuar Alanı Projesi Tehlikede

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ETSO) 2003 yılı hedefleri arasında da yer alan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan "Elazığ Ticaret ve Sanayi F

Dünyab>Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ETSO) 2003 yılı hedefleri arasında da yer alan ve bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan "Elazığ Ticaret ve Sanayi Fuarı" için yapılması planlanan kalıcı fuar alanı çalışmaları belediye engeline takıldı.
Konuyla ilgili açıklama yapan ETSO Başkanı Suat Öztürk, bizzat Elazığ Belediye Başkanı Hamza Yanılmaz'ın kendilerine fuar alanı yapımı için 80 dönümlük arazi sözünün verildiğini, konuyla ilgili olarak belediye meclisinin de karar aldığını fakat sonra da bundan vazgeçildiğini belirtti.
Öztürk, açıklamasında "Kalıcı fuar alanı için yapılan toplantıda Belediye Başkanı Sayın Hamza Yanılmaz, kamuya ait olan 80 dönümlük bir arazinin bize verileceğinin müjdesini vermişti. Kasım 2002'de belediye meclisi de bu konuda karar almıştı. Bu kararla bu 80 dönümlük alanın bir kısmının yeşil alan ve bir kısmının da ağaçlandırma alanı olduğu ifade edildi. Belediye Başkanı ise Doğukent Mahallesi'nde kalıcı fuar alanı yapabileceğimizi ifade etti. Bilindiği gibi tüm iller batıya doğru gelişmektedir ve o bölgede fuar alanı yapılabilecek bir altyapı da zaten mevcut değil" dedi.

Elazığ'da iki yıldır yapılan fuarın kentin sosyal ve ekonomik yaşantısına katkı sağladığını belirterek, belediyenin bu konuda üzerine düşen görevi yapmasını istedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/elazigda-fuar-alani-projesi-tehlikede_3745.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!