Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Elektrik Borcu Susuz Bıraktı

Muğla’nın Milas İlçesi’ne bağlı flamingoları ile ünlü turistik Boğaziçi Köyü’nde muhtarlığın AYDEM’e olan 110 bin TL’lik borcu ödememesi nedeniyle, su kuyularındaki pompaların elektriği kesildi.

Hürriyet Gazetesi
Elektrik Borcu Susuz Bıraktı

Muğla’nın Milas İlçesi’ne bağlı flamingoları ile ünlü turistik Boğaziçi Köyü’nde muhtarlığın AYDEM’e olan 110 bin TL’lik borcu ödememesi nedeniyle, su kuyularındaki pompaların elektriği kesildi.

Bu nedenle 4 gündür su verilememesi, köylüleri isyan ettirdi. Muhtarlığa giden bir grup köylü, sularının kesilmesi nedeniyle azalardan Halil Yörük ile tartıştı. Köylüler, muhtarlığın üç yıldır su sayaçlarını okumadığını ileri sürdü. Köy azaları ise, bazı köylülerden su borcunun tahsil edilememesi nedeniyle AYDEM’e ödeme yapılamadığını iddia etti. Kaymakamlık, inceleme başlattı.

Boğaziçi Köyü’nde yaşayan mimar Kemal İpek, köylünün suyu üzerinde çeşitli oyunlar oynandığını iddia ederek, "Seçimler öncesinde muhtarlık su faturalarını hiç gündeme getirmedi. Seçimin ardından 3 yıldır okunmayan sayaçlara 2 ile 3’er bin TL arasında futara çıkartılıp, köylü zor durumda bırakıldı. Buna rağmen faturayı ödeyenlerinde suyu kesildi. Dürüst köylü de cezalandırıldı" dedi.

Köy azalarından Halil Yörük, "Köyümüzün su pompalarının 110 bin TL elektrik borcu var. İki hafta önce, karar alıp, bu borcu aylık dört takside böldürdük. Fakat yine köylülerden su faturası borcunu ödeyen olmayınca, taksidi yatıramadık. Bunun üzerine AYDEM de kuyalardaki pompaların elektriğini kesti. Benim ve muhtarın evi de dahil olmak üzere köyde kimsenin evinde su yok. Köylüler, su borçlarını ödesin sorun çözülsün" diye konuştu.

İnceleme başlatıldı

Kaymakam Şahin Aslan, Muhtar Muharrem Akyürek’e telefonları kapalı olduğu için ulaşamadığını belirterek, şunları söyledi:

"Borcu olanların suyunun kesilmesi normal. Ancak neden böyle, kabarık faturalar geldi? Neden borçlarını ödeyenlerin de suyu kesildi, bunu öğreneceğim. Kanunlara uyup, borcunu ödeyen dürüst köylülerin yaz ortasında susuz bırakılarak cezalandırılması niye anlayamadım. Ancak, bir azadan aldığım bilgiye göre, köyün su kuyularından birinde elektrik arızası meydana gelmiş. Arıza giderilmeye çalışılıyormuş. Ne olursa olsun, bu sıcaklarda köylünün susuz bırakılması doğru değil. Tekrar su verilmesi için ilgili birimleri harekete geçirdim. Jandarma ve Sosyal Hizmetler İlçe Müdürlüğü ekiplerini de köye gerekli inceleme için gönderdim."

http://www.yapi.com.tr/haberler/elektrik-borcu-susuz-birakti_69600.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!