Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Elektrik Mühendisleri 'Yola Devam' Dedi

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin 28. Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerden güven tazeleyerek çıkan Demokratlar grubu, yenilikçi gruptan 461 fazla oy alarak yola devam dedi.

Bir Gün Gazetesi
Elektrik Mühendisleri 'Yola Devam' Dedi

Elektrik Mühendisleri Odası (EMO) İzmir Şubesi’nin 28. Genel Kurulu’nda yapılan seçimlerden güven tazeleyerek çıkan Demokratlar grubu, yenilikçi gruptan 461 fazla oy alarak yola devam dedi.

Seçimlerde, mevcut Başkan Sedat Gülşen’in bulunduğu Demokrat Mühendisler ile Yenilikçi Mühendisler Platformu yarıştı. Demokratlar Grubu temsilcisi Sedat Gülşen “Yeni dönemde üyelerin örgütlenmesi ve yeni teknoloji ile tanışması bizim önceliklerimiz arasında” dedi.

Yenilikçi Mühendisler Platformu adına açıklama yapan Mehmet Mungan da, odada şeffaf bir yönetim oluşturmayı, günün şartlarına uygun Mühendislik Kanunu ile TMMOB Kanunu için taslak oluşturarak, yasalaşması için girişimlerde bulunacaklarını kaydetti. EMO İzmir Şubesi’nde yapılan seçimlere, aşırı yağmura rağmen elektrik mühendislerinin yoğun ilgi göstermesi dikkat çekti. Seçimlerde oy kullanan bin 129 üyeden bin 111 oy geçerli sayıldı. Demokrat Mühendisler Grubu 766, Yenilikçi Mühendisler ise 305 oy aldı. Böylece mevcut Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Gülşen’in Demokrat Mühendisler grubu seçimi kazanmış oldu.

Seçim sonrasında bir açıklama yapan Sedat Gülşen, “İzmir’de mevsimin en kötü günlerinden birini yaşamamıza rağmen, üyelerimiz seçimlere yoğun ilgi gösterdi. Üyelerimize gösterdikleri bu ilgiden dolayı teşekkür ediyoruz”  dedi. Gülşen, önümüzdeki dönem için üyelerin bilgilendirilmesine ve eğitimlerine yönelik sempozyumlar, kongreler düzenleyeceklerini belirterek, kamusal görevlerini de sürdüreceklerini söyledi. İzmir’de kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerine seslenen Gülşen, “Kentimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerinin, Odamızın mevzuatına, kurumsal yapısına saygı duyarak, yapacağımız çalışmalara destek vermelerini bekliyoruz” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/elektrik-muhendisleri-yola-devam-dedi-_76553.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!