Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Elektromed Dünya Sıralamasında 11. Sırada

İngiliz ABS Energy Research – Enerji Araştırma Kurumu tarafından hazırlanan elektrik sayacı global pazar araştırması raporunda, Elektromed’in sahip olduğu dünya genelindeki pazar payıyla 11. sıraya yükseldiği belirtildi. Türkiye pazarını da mercek altına alan raporda, yüzde 34 payla Elektromed’in elektrik sayaçlarında Türkiye’nin öncü firması

yapi.com.tr
Elektromed Dünya Sıralamasında 11. Sırada

İngiliz ABS Energy Research – Enerji Araştırma Kurumu tarafından hazırlanan elektrik sayacı global pazar araştırması raporunda, Elektromed’in sahip olduğu dünya genelindeki pazar payıyla 11. sıraya yükseldiği belirtildi. Türkiye pazarını da mercek altına alan raporda, yüzde 34 payla Elektromed’in elektrik sayaçlarında Türkiye’nin öncü firması olduğunun altı çizildi.

2 milyon sayaçla Türkiye’nin, İngiltere ve Güney Afrika’dan sonra dünyanın en büyük 4. ön ödemeli sayaç kullanıcısı olduğunu belirten rapor, bu kullanım yoğunluğunun gaz ve su sayaçları odaklı olduğunun da altını çiziyor. Türkiye’de elektrik sayaçlarında mekanik sayaç kullanımının halen yaygınlığını koruduğunu ifade eden araştırma, ön ödemeli sayaç kullanım oranında ilerleyen dönemlerde dikkate değer bir büyüme beklendiğini ekliyor.

Araştırmanın sunduğu öngörüye göre, konutlarda kullanılan ön ödemeli elektrik sayaçlarında 2012’ye kadar %100’lük bir büyüme bekleniyor. 2008 yılında 10.000 adet olan konut tipi ön ödemeli elektrik sayaç adedinin, 2012 yılında özelleştirmelerin artacağı öngörüsüyle 20 bin adede çıkması bekleniyor.

Elektrik sayaçları konusunda araştırmanın sunduğu global öngörü ise 2008’de 3.4 milyar Euro olan pazarın 2012’ye gelindiğinde, yıllık ortalama yüzde 18’lik büyüme oranı ile 6.6 milyar Euro’ya ulaşacağı ifade ediliyor. 

Elektromed Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kaya, kuruluşundan bu yana 5.000.000’un üzerinde sayaç üreten Elektromed’in, dünya genelinde 20 milyon aboneye ulaşan ön ödemeli sayaç sisteminin Türkiye’de hayata geçirilmesini sağlayan firmaların başında geldiğini; sürdürülen çalışmalar ve konjonktürel öngörüleri ile elektrik sayaç sektöründe Elektromed’in ulaştığı 11.sıranın ilerleyen dönemlerde daha üst noktaya ulaşacağını belirtti.

Elektromed İhracat Müdürü Kemal Altun ise, Avrupa’nın 2010-2020 yılları arasında toplam 250 milyon elektrik sayacının, akıllı sayaçla değiştirileceğinin altını çizerken, Elektromed olarak bu süreci en iyi şekilde değerlendirmek için stratejik planlarını oluşturduklarını ifade etti. Ayrıca Altun, bu planlar içerisinde orta vadede, yeni fabrika yatırımlarının büyüme vadeden farklı ülkelerde yapılmasının da yer aldığını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/elektromed-dunya-siralamasinda-11-sirada_70618.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!