Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Elginkan Vakfı'ndan Son Dört Yılda 30.8 milyon YTL’lik Okul Yatırımı

Elginkan Topluluğu, eğitim alanına desteğini sürdürüyor. E.C.A ve SEREL markalarının üreticisi olan Elginkan Topluluğu’nun üst çatısı Elginkan Vakfı’nca yaptırılan ve 7 milyon YTL’ye mal olan 'E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi' açıldı. MEB Bakanı Hüseyin Çelik’in katılımıyla açılan E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi, 40 dersliği, 14 laborauvarı ve 1.200

yapi.com.tr
1 Elginkan Vakfı'ndan Son Dört Yılda 30.8 milyon YTL’lik Okul Yatırımı

19 şirketiyle Türkiye'nin köklü sanayi kuruluşlarından biri olan Elginkan Topluluğu, eğitim alanına desteğini sürdürüyor. E.C.A ve SEREL markalarının üreticisi olan Elginkan Topluluğu’nun üst çatısı  Elginkan Vakfı’nca yaptırılan ve 7 milyon YTL’ye mal olan 'E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi' 12 Nisan Cuma günü açıldı. MEB Bakanı Hüseyin Çelik’in katılımıyla açılan E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi, 40 dersliği, 14 laborauvarı ve 1.200 öğrenci kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük liselerinden biri olma özelliğini taşıyor. E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi, 10 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak öğrenime başladı.

Elginkan’dan Türkiye’ye dört yılda 30.8 milyon YTL okul yatırımı

E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi ile birlikte Elginkan Vakfı, Türkiye’ye son 4 yılda (2005-2008) sadece lise düzeyinde 4 okul kazandırdı. Elginkan Vakfı’nın bu dört yılda sadece okul yatırımları için gerçekleştirdiği harcamaların tutarı ise 30.8 milyon YTL oldu. Vakıf daha önce de İzmit Cahit Elginkan Lisesi (2005), İTÜ Ekrem Elginkan Lisesi (2005), Ümraniye Elginkan Vakfı Ana Sınıfları Binası (2005), İzmit Ahmet Elginkan Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi’ni (2006) inşa ederek tüm donanımı ile beraber Milli Eğitim Bakanlığı’na bağışlamıştı.

E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi’nin açılış törenine Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in yanı sıra Maltepe Belediye Başkanı Fikret Köse ile İl Milli Eğitim Müdürü Ata Özer katıldı. Törende, Elginkan Vakfı ve Elginkan Topluluğu yöneticileri de hazır bulundu. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, E.C.A Elginkan Anadolu Lisesi’nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türk eğitimine yaptırdığı okullarla katkı sağlayan Elginkan Vakfı’na teşekkür etti.

Yücel Unan: 19 şirketimizin karları eğitime harcanmaktadır ve bu dünyada örnek modeldir

Elginkan Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı ve Elginkan Vakfı Başkan Vekili Yücel Unan da, törende yaptığı konuşmada, bünyesinde bulunan 19 şirketi ile Elginkan Topluluğu’nun kurucusu olan Elginkan ailesinin tüm mirasını Elginkan Vakfı’na bıraktığını söyledi. Eğitim kurumları açmanın Elginkan Vakfı’nın önde gelen amaçlarından birisi olduğunu vurgulayan Yücel Unan, şunları söyledi:

“Hem Vakfın gelirleri hem de Elginkan Topluluğu’na ait şirket karlarının önemli bir bölümü, eğitim amaçlı olarak Türk halkının hizmetine harcanmaktadır. 10 sanayi fabrikası olmak üzere Topluluğumuzun sahip olduğu 19 şirketin karlarının, ihtiyaç duyulan yatırımlar çıkarıldıktan sonra, kalan önemli bir bölümünü Türkiye’nin eğitimi için harcıyoruz.  Bu, dünyada örnek bir model oluşturmaktadır. Topluluğumuz, toplumsal sorumluluğunun gereklerini yerine getirirken, ülkemizi geleceğe taşıyacak alanlara yatırım yapmayı amaç edinerek, faaliyetlerini bu doğrultuda her yıl artırarak sürdürmektedir.”

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/elginkan-vakfindan-son-dort-yilda-30-8-milyon-ytllik-okul-yatirimi_63704.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Elginkan Vakfının tüm çalışanlarına selam ve saygılarımı gönderiyorum. Anlatılamaz; görülmesi ve faydalanılması gereken bir kurum orası. YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!