Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Emaar Square Mall 28 Nisan'da Açılıyor

Dünyanın önde gelen gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties’in Çamlıca’da 2,3 milyar dolar yatırımla hayata geçirdiği Emaar Square Mall, 28 Nisan'da kapılarını açıyor. Alışveriş, eğlence ve gastronomiyi kapsayan karma proje, 5 bin kişiye istihdam sağlayacak.

yapi.com.tr
Emaar Square Mall 28 Nisan'da Açılıyor Emaar Square Mall

Dünyanın en yüksek binası Burj Khalifa ile en büyük alışveriş ve eğlence merkezlerinden Dubai Mall gibi ikonik projelere imza atan gayrimenkul geliştirme şirketi Emaar Properties, İstanbul Çamlıca’da inşa ettiği Emaar Square Mall’un kapılarını Nisan’da açıyor. 5 bin kişiye istihdam sağlayacak alışveriş ve yaşam merkezi, dakikada yaklaşık 100 ziyaretçi ağırlamayı hedefliyor.

"Türkiye’ye yeni bir turizm potansiyeli kazandırmak istiyoruz"

Basın mensuplarıyla bir araya gelen Emaar Properties’in Türkiye’deki iştiraki Emaar Türkiye’nin CEO’su Cenk Arson, “Emaar’ın alışveriş merkezlerine 2016 yılında 125 milyon ziyaretçi geldi. Yalnızca Dubai Mall, 80 milyon ziyaretçiyi ağırladı. Üç yıl üst üste bu rakamı koruyan Dubai Mall, dünyanın en çok ziyaret edilen alışveriş ve eğlence destinasyonu olmanın yanısıra, dünyanın en çok ziyaret edilen yaşam merkezi unvanına sahip. Bu başarının ardında, Emaar’ın müşteri deneyimini temel alarak yarattığı iş ve kârlılık modeli yer alıyor. Bu modeli şimdi de Emaar Square Mall projesiyle ülkemize taşıyoruz” dedi.

EmaarEmaar Square Mall

Tüm sektörün alışveriş merkezlerine gelen ziyaretçi sayısını artırmak için çalıştığını söyleyen Arson, sözlerine şöyle devam etti: “Biz hedefimizi bir adım öteye taşıdık. Emaar deneyimini kullanarak Türkiye’ye yeni bir turizm potansiyeli kazandırmak istiyoruz. Türkiye’deki AVM ziyaretçilerinin arasında turistlerin oranı yüzde 2 civarında. Kendimize, bu rakamı 2023 sonunda yüzde 10’a çıkarmak gibi büyük bir hedef koyduk. Bu oldukça iddialı bir rakam. Ancak yalnız nicelik değil nitelik açısından da daha fazla turist çekmek istiyoruz. Odağımızda üst gelir grubu yer alıyor. Türkiye’nin para harcayan turistlere ihtiyacı var.”

CenkCenk Arson, Arzu Uludağ

"İstanbul için yurtdışında tanıtım kampanyaları yapacağız"

Emaar Türkiye Kıdemli Direktörü Arzu Uludağ Elazığ ise yüzde 10 hedefini başarmak için güçlü dayanakları olduğunu anlattı. Arzu Uludağ Elazığ, "Öncelikle birlikte yola çıktığımız markaların gücünden güç alıyoruz. Ve tabii ki Emaar’ın müşteri deneyimini temel alan iş modelini kullanıyoruz. Teknoloji yatırımlarımız sayesinde, Emaar’ın 125 milyon uluslararası AVM müşterisinin alışveriş alışkanlıklarını izleyebiliyoruz. Tercih ve beklentilerini çok iyi bildiğimiz bu kitleye yönelik özel fırsatlar tasarlıyoruz. Yıl boyu devam eden yoğun bir etkinlik programı sunacağız. Yalnız Türkiye’de değil, dünyada kutlanan özel günleri kapsayan fırsat ve programlar yaratacağız. Acenteler, oteller ve hava yolu şirketleriyle birlikte kampanyalar düzenleyecek, İstanbul için yurtdışında tanıtım kampanyaları yapacağız” dedi.

Türkiye’nin çok değerli markaları olduğuna dikkat çeken Uludağ Elazığ, “Emaar Square Mall’da yerli markaların yanı sıra, bizi yeniliklerle buluşturacak pek çok uluslararası marka da var. Bu markaların yan yana geldiklerinde birbirlerine güç kattıklarına inanıyoruz. Bu yüzden, Emaar Square Mall’a yabancı markaları davet ettiğimiz kadar, Türk markalarının da Dubai Mall’da yer almasından gurur duyarız’’ dedi.


İstanbul'dan esinlenen mimari

İstanbul'un dört mevsiminden esinlenerek tasarlanan Emaar Square Mall'un üç katı günışığından faydalanıyor.

Emaar Square Mall'da Anadolu Yakası’nın ilk 4DX salonunu da barındıran 2 bin 400 koltuk kapasiteli çok katlı sinema, akvaryum ve sualtı hayvanat bahçesi, seyir terası, eğlence alanları, 100’den fazla restoran ve kafe, geleneksel Türk pazarı ve moda merkezi yer alıyor.

Galeries Lafayette'in Türkiye'deki ilk mağazası

Türkiye’ye ilk defa gelen lüks markaların yanı sıra, farklı segmentlerden ziyaretçilerin ihtiyaçlarına cevap veren bir marka karmasını tek mekânda sunacak olan Emaar Square Mall; sosyalleşmek, dinlenmek, eğlenmek ve ailesiyle birlikte iyi vakit geçirmek isteyenler için farklı alternatifler sunacak.

Türkiye'deki ilk mağazasını açacak markalar arasında, Fransa'nın ünlü mağaza zinciri Galeries Lafayette de bulunuyor. Ayrıca Samsung, New York'un ardından, artırılmış gerçeklik (virtual reality) teknolojisinden faydalanan ikinci ana mağazasını İstanbul, Emaar Square Mall’da açıyor. AVM'deki bir diğer iddialı marka ise, konsept mağazası ile hizmet verecek olan Mercedes.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emaar-square-mall-28-nisanda-aciliyor_157852.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!