Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Emek Otelleri’nde İki İleri, Bir Geri

Emekli Sandığı’na ait altı otelin 15 ve 30 yıllığına uluslararası gruplara kiralanarak yenilenmesi çalışmaları ödenek yetersizliğinden durduruldu.<

NTV-MSNBC
Emek Otelleri’nde İki İleri, Bir Geri

b>Emekli Sandığı’na ait altı otelin 15 ve 30 yıllığına uluslararası gruplara kiralanarak yenilenmesi çalışmaları ödenek yetersizliğinden durduruldu. Türkiye’nin tazminat ödemesi gündemde.

Emek Otelleri’nin yenilenmesi çalışmaları ödenek izni çıkmadığı için durdu. İzmir Efes, Bursa Çelik Palas ve İstanbul Tarabya gibi otellerin uluslararası şirketlere kiralanmasına ilişkin sözleşmelerdeki esaslara uyulmadığı için Türkiye, tazminat yükümlülüğüyle karşı karşıya kaldı.

Emekli Sandığı’na ait altı otelin 15 ve 30 yıllığına uluslararası gruplara kiralanarak yenilenmesini öngören sözleşmeler 2002’de imzalandı. İzmir Efes ve Bursa Çelik Palas otellerinin yenilenerek işletilmesi hakkı SwissOtel grubundan Raffles’e verildi.
İstanbul Büyük Tarabya ve Büyük Ankara otelleri milenyum grubuna verilirken, Ankara Stad ve İstanbul Maçka otelleri Radison Sas Grubu’na kiralandı.
Emekli Sandığı’na yılda 30 milyon dolar gelir kazandırması beklenen projeyle otellerin 2004 yılında kademeli olarak işletmeye açılması planlanıyordu. İlk olarak işletmeye açılması plananan Ankara Stad Oteli için tarih ise, 15 Ocak 2004 olarak belirlenmişti.
Radisson Sas Grubu, yenileme çalışmalarını tamamlayarak otelin genel müdür ve personelini de atadı. Ancak sözleşme gereği maliyetin Emekli Sandığı tarafından karşılanması gereken bölümüne ilişkin yüksek planlama kurulu kararı çıkarılmadı.

TAZMİNAT İSTENMESİ GÜNDEMDE
Ödenek kullanımını imkansız hale getiren bu durum nedeniyle Radisson Sas Grubu, açılışı gerçekleştiremiyor.
Yetkililer, uluslararası alanda duyurusu yapılmasına rağmen Nisan ayına ertelenen açılış nedeniyle oluşan zararın tazmininin Türkiye’den istenebileceğini belirtiyor.
Sözleşmelerin, gecikme nedeniyle oluşacak zararın Türkiye tarafından karşılanmasını öngördüğü belirtilerken, İstanbul Maçka Oteli dışındaki otellerde çalışmaların da durduğu belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emek-otellerinde-iki-ileri-bir-geri_8548.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!