Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Emet'te Bor Katkılı Çimento Üretimi için Tesis Kurulacak

Türkiye'de bor madeni rezervinin yüzde 70'inin bulunduğu Kütahya'nın Emet ilçesinde, bor katkılı çimento üretimi için tesis kurulacak.

yapi.com.tr / AA
Emet'te Bor Katkılı Çimento Üretimi için Tesis Kurulacak

Emet Belediyesi Konferans Salonunda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonuyla ilgili kamu kuruluş temsilcileri ve vatandaşların katılımıyla Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) ve Halkı Bilgilendirme Toplantısı yapıldı.

Toplantıda, bor katkılı çimento üretimi projesi hakkında bilgi veren Borçim Çimento Sanayi ve Ticaret A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Yıldırım, Emet'te kurulacak fabrikada yaklaşık 1000 işçinin istihdam edileceğini söyledi.

İşçilerin çoğunun Emet'te yaşayan kişilerden alınacağını ve bununla Emet'te işsizliği bitireceklerini belirten Yıldırım, 200 dolayında nakliyeciye de iş imkanı sağlanacağını bildirdi.

Yıldırım, ÇED raporu süreci bitiminde inşaata hiç zaman kaybetmeden başlayacaklarını dile getirerek, ''Artık eskisi gibi çimento fabrikaları çevreye zarar vermiyor. Son teknolojiyle çalışacağız ve çıkacak tozu torba filtreleme sistemiyle engelleyeceğiz'' dedi.

Şirket ortaklarından Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Devrim Erbil ise projeye öncülük eden ÇİMSA'nın, Sabancı Holding kuruluşu olduğunu ifade etti.

Bor katkılı çimento üretiminin kendisini heyecanlandırdığını belirten Prof. Dr. Erbil, tesisin ekonominin yanı sıra sanata da büyük katkılar sağlayacağını kaydetti.

Toplantıda, halkın salt çoğunluğunun desteğiyle tesisin kurulması olumlu karşılandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emette-bor-katkili-cimento-uretimi-icin-tesis-kurulacak_89751.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!