Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Eminevim 2015’in İlk Yarısında %20 Büyüdü"

Türkiye’nin her yerinden konut sahibi olma imkanı sunan Eminevim, Elbirliği sistemi ile dar gelirli vatandaşların da ev sahibi olmasını sağlıyor. Bugüne kadar 75 binden fazla aileyi ev ve otomobil sahibi yapan Eminevim Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün Türkiye'deki emlak ve gayrimenkul sektörü ile 2015 yılı ilk yarısını değerlendirdi.

yapi.com.tr
"Eminevim 2015’in İlk Yarısında %20 Büyüdü"

Emin Üstün, "2015 yılı emlak ve gayrimenkul sektörünün altın yılı oldu. 2015 in ilk yarısına baktığımızda sektörün bu zamana kadarki en yoğun satış ve talep patlamasını yaşıyoruz" dedi. Sektörde birbirini takip eden projeler ve yatırımların, arz ve taleple doğru orantılı olarak ilerlediğini belirten Üstün, "Talep var ki yeni yatırımlar devam ediyor" diye belirtti. Halkın alım gücünün firmalar tarafından farkında olunduğunu belirten  Üstün; her firma kendi hitap ettiği kitleye göre projeler üretiyor ve bu projelerinde de halkın alım gücüne göre ödeme planları çıkarıyor. Doğal olarak ta insanımız, sorunlarının en başında gelen barınma sorununu ortadan kaldırmak için dişinden tırnağından arttırarak bu ödeme planlarına dahil oluyor. Kimisi ödüyor, kimisi ödeyemiyor. Ama bizim sistemimizde ödeyememe gibi bir sorunla karşılaşmıyor" diye konuştu.

Emin Üstün Şunları söyledi: "Vatandaş kendi ödeme planını kendisi seçiyor. Bize gelen vatandaş kendi ödeme planını kendisi oluşturuyor. 60 aydan 120 aya kadar vade aralığını kendisi belirliyor. Evini de istediği yerden kendisi seçiyor ve alıyor. Seçtiği taksit sayısı aynı zamanda o gruptaki kişi sayısını yansıtırken, ne faiz ödemiş oluyor, nede ödeyemediği taksitlerde zarar etmiş oluyor. Vatandaşlarımız konut projelerine banka kredisiyle dahil olurken, bizde Elbirliği sistemi ile faiz ödemeden bu sisteme dahil olmuş oluyor. İstediği zaman ödemelerini dondurup, istediği zaman kaldığı yerden devam edebiliyor. Böylelikle de ne bir faz ödemiş oluyor, nede parası yanıyor."
 
Emlak ve gayrimenkul sektörünün canlanmasında büyük payları olduklarını dile getiren Üstün, "2015 yılı bu sektörün altın yılı oldu. Geçen yılın ilk yarısına baktığımızda rakamlarda gözle görülür bir artış var. Bu artış ne seçim dinledi ne de hükümetteki belirsizliği. Bu artışta bizimde payımız olduğunu düşünüyorum. Aylık 700 kişiyi ev sahibi yapıyoruz. Satışlarımız ise aylık 2500 bu rakamlar Türkiye’de ciddi rakamlar, bu rakamlara ulaşabilen, bizim sistemimiz gibi başka bir sistem daha yok. Sektördeki satışlara ve bizim rakamlarımıza baktığımızda sektörün bu kadar büyümesindeki payımız yadırganamaz. 2015 ilk yarısındaki büyümemizde bunu doğruluyor" şeklinde ifade etti.

 
2015 ilk yarısında % 20 büyüdüklerini hatırlatan Üstün, şunları söyledi:"Sadece İstanbul’da değil insanımızı Türkiye’nin her yerinden ev sahibi yapıyoruz. İstanbullu’ da, Ankaralı’da bizim sistemimizle ev sahibi olabiliyor. Yani Edirne’den Ardahan’a vatandaşı ev sahibi yapıyoruz. Bunun gurur ve mutluluğunu tabiki yaşıyoruz. Geçtiğimiz yılın ilk yarısına oranla % 20 lik bir büyüme gösterdik. Bu büyümenin en önemli nedenlerinden biri de halkın bize olan güveni ve inancı. Bu zamana kadar Elbirliği sistemimizle insanımızı faizsiz ev sahibi yaptık ve bu güne kadar tek bir kişiyi mağdur etmeden onları hayallerine kavuşturduk, en büyük sorun olan barınma sorunlarını çözdük. Halkın  bize olan güven ve inacıyla da  2015 yılın ilk yarsında %20 büyüme gösterdik. Yıl sonu hedefimiz ise, %40 büyüme göstermek.  Sisteme olan ilgi ve yoğunluğun gösterdiği de yıl sonu hedefimize daha erken ulaşacağımız."

http://www.yapi.com.tr/haberler/eminevim-2015in-ilk-yarisinda-20-buyudu_132878.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!