Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Eminönü'nde Yeni Bir Yaya Bölgesi

İstanbul, yeni bir yaya alanına kavuşuyor. Tarihi Sirkeci Tren Garı’nın arkasından valiliğe uzanan ve ortasından tramvay hattı geçen Hocapaşa bölgesi motorlu araçlara kapanıyor. Bölge tramvay ve otopark giriş çıkışları hariç tamamen yayalara ait olacak.

Radikal Gazetesiİstanbul, yeni bir yaya alanına kavuşuyor. Tarihi Sirkeci Tren Garı’nın arkasından valiliğe uzanan ve ortasından tramvay hattı geçen Hocapaşa bölgesi motorlu araçlara kapanıyor. Bölge tramvay ve otopark giriş çıkışları hariç tamamen  yayalara ait olacak.  

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı ve Fatih Belediyesi’nce başlatılan, Yıldız Teknik ve Almanya Siegen üniversitelerinin desteğiyle yürütülen ‘Sirkeci-Hocapaşa Bölgesi’nin Yayalaştırılması ve Rehabilitasyonu Projesi’, dün tanıtıldı.

Yrd. Doç. Dr. Ebru Erdönmez “Yayalaştırma çalışması iki-üç ay içinde başlayacak. Bir sınır sur duvarı, bir sınırı Sirkeci Garı oluşturuyor. Burada sadece otel kültürü olmasın istiyoruz. 24 saat canlı kalacak bir mekân hedefimiz var” dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/eminonunde-yeni-bir-yaya-bolgesi_69408.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!