Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Emlak Fiyatları En Çok Antalya'da Arttı

Mortgage Uzmanı Garanti'nin desteğiyle REIDIN.com tarafından hazırlanan ve Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli'deki konut satış fiyatları ve kira değerlerinin analizini içeren REIDIN.com Emlakendeks'in Haziran 2010 raporu yayınlandı. Rapora göre, Antalya, bir önceki ayla karşılaştırıldığında satılık konut fiyatlarındaki yüzde

NTV
Emlak Fiyatları En Çok Antalya'da Arttı

Haziran ayında konut satış fiyatlarının en çok arttığı il Antalya, en çok değer kaybettiği il ise Kocaeli oldu.

Mortgage Uzmanı Garanti'nin desteğiyle REIDIN.com tarafından hazırlanan ve Adana, Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli'deki konut satış fiyatları ve kira değerlerinin analizini içeren REIDIN.com Emlakendeks'in Haziran 2010 raporu yayınlandı.

Rapora göre, Antalya, bir önceki ayla karşılaştırıldığında satılık konut fiyatlarındaki yüzde 1,36'lık değer artışıyla, Haziran ayında konut fiyatlarının en fazla yükseldiği il oldu.

Antalya'da metrekare satış fiyatı 809 TL'den 820 TL'ye yükseldi. Bir önceki aya göre konut satış fiyatlarında yüzde 0,35 oranında düşüş yaşanan Kocaeli ise konut fiyatlarının en çok değer kaybettiği il oldu. Kocaeli'de metrekare satış fiyatı 858 TL'den 855 TL'ye indi.

ADANA, ANKARA, İSTANBUL, İZMİR YÜKSELDİ; BURSA DÜŞTÜ

Adana, Ankara, İstanbul ve İzmir'de konut satış fiyatları sırasıyla yüzde 0,85; yüzde 0,24; yüzde 0,24 ve yüzde 0,09 oranında artarken; Bursa'da yüzde 0,11 oranında azaldı. Rapor, Haziran 2010'da satılık konut fiyatları açısından bir önceki aya göre en çok değer artışı yaşanan ilçenin İzmir Karabağlar, en çok değer kaybı yaşanan ilçenin ise İstanbul Esenyurt olduğunu ortaya koydu.
 
Bir önceki aya göre Haziran 2010'daki kira değerleri incelendiğinde, metrekare kira değerinin 4,84 TL'den 4,88 TL'ye çıktığı İzmir, yüzde 0,83'lük artışla kiraların en fazla yükseldiği şehir oldu.

Kocaeli ise yüzde 0,47 oranındaki düşüşle, bir önceki aya göre kiraların en fazla değer kaybettiği il olurken, Kocaeli'de metrekare kira değeri 4,30 TL'den 4,28 TL'ye indi.

KİRALARDA İSE İŞTE BU ŞEHİRLER ARTIŞTA...

Rapora göre, kira değerleri İstanbul'da yüzde 0,30, Adana'da yüzde 0,62, Antalya'da yüzde 0,79 ve Bursa'da yüzde 0,45 oranında arttı. Ankara'da ise yüzde 0,24 oranında azaldı.

Rapor, Haziran ayında bir önceki aya göre konut kira değerleri açısından en çok değer artışı yaşanan ilçenin İzmir Gaziemir, en çok değer kaybeden ilçenin ise İstanbul Zeytinburnu olduğunu gösterdi.

Rapora göre, "2010 Haziran" ayında oluşan ortalama konut satış fiyatları ile endeksin başlangıç dönemi olan "2007 Haziran" ayındaki satış fiyatları karşılaştırıldığında ise, Türkiye genelinde yüzde 7,94; İstanbul'da yüzde 8,82; Ankara'da yüzde 10,79; İzmir'de yüzde 3,28; Antalya'da yüzde 14,05 ve Bursa'da yüzde 9,07 oranında değer kaybı oldu.

Adana'da ve Kocaeli'nde ise fiyatlar, "35 aylık" bu dönem içerisinde sırasıyla yüzde 4,47 ve yüzde 5,98 oranında arttı.

 

ETİKETLER: gayrimenkul
http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-fiyatlari-en-cok-antalyada-artti_81086.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!