Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Emlak Sektörüne İlgi Daha Da Artacak

The Wall Street Journal gazetesi, Türkiye'de, büyüyen ekonominin, büyük alışveriş merkezleri başta olmak üzere, emlak sektörüne yapılacak yatırımları

Radikal Gazetesib>The Wall Street Journal gazetesi, Türkiye'de, büyüyen ekonominin, büyük alışveriş merkezleri başta olmak üzere, emlak sektörüne yapılacak yatırımları artıracağını yazdı. The Wall Street Journal gazetesinin haberinde, Türkiye'nin, düzelen ekonomik durumu, siyasi istikrarı ve potansiyel AB üyesi olmasının yanı sıra genç nüfusu ile artan tüketici talebinin emlak sektörüne yatırım açısından önemli unsurlar olduğu vurgulandı. Gazetenin haberinde, AB'de Gayri Safi Yurtiçi Hasıla'nın (GSYH) ortalama yüzde 2,4 oranında büyümesine rağmen, Türkiye'nin bu yıl, GSYH temelinde büyüme oranının yüzde 6,4 oranında olmasının beklendiği kaydedildi. Haberde, Türkiye'nin emlak sektörünün yerli ve yabancı yatırımcılar açısından cazibesinin daha da artacağı ifade edildi.

İşlem Hacmi 4 Milyar Dolara Çıkacak
Haberde, geçen yıl, sektördeki işlem hacminin 1.1 milyar dolar olduğu belirtilirken, bu yıl emlak sektöründe 4 milyar dolarlık işlem hacmi beklendiği açıklandı. Türkiye'ye, son yıllarda, perakende sektörüne önemli yatırım yapıldığı belirtilen yazıda, yatırımların katlanarak süreceği aktarıldı. Haberde, Türkiye'de tüketim talebinin artması nedeniyle büyük alışveriş merkezi yatırımlarının artış gösterdiği ve başta İstanbul olmak üzere Ankara, İzmir, Antalya, Denizli, Muğla ve diğer bölgelere de alışveriş merkezi yatırımlarının sırada beklediği kaydedildi. Gazetenin haberinde, İstanbul'a, önümüzdeki beş yılda 45 yeni büyük alışveriş merkezinin yapılmasının planlandığı vurgulandı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-sektorune-ilgi-daha-da-artacak_52113.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!