Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Emlak Vergisi Muafiyetine Devam

Hiç bir geliri olmadığını belgeleyenler ile emekliler, gaziler ve şehitlerin dul, yetimlerine ait brüt 200 metre kareyi geçmeyen tek meskenin bina vergisi, 2007 ve takip eden yıllar için de sıfır olarak uygulanacak.

Yeni Şafak Gazetesiiç bir geliri olmadığını belgeleyenler ile emekliler, gaziler ve şehitlerin dul, yetimlerine ait brüt 200 metre kareyi geçmeyen tek meskenin bina vergisi, 2007 ve takip eden yıllar için de sıfır olarak uygulanacak.

Bakanlar Kurulunun, bugünkü Resmi Gazetede yayımlanan Kararına göre, kendisine bakmakla mükellef kimsesi olup 18 yaşını doldurmamış olanlar hariç, hiçbir geliri bulunmadığını belgelenlerin, gelirleri münhasıran kanunla kurulan sosyal güvenlik kurumlarından aldıkları aylıktan ibaret olanların, gazilerin, özürlülerin ve şehitlerin dul, yetimlerinin, Türkiye sınırları içinde brüt 200 metre kareyi geçmeyen tek meskene sahip olmaları durumunda, 2007 ve takip eden yıllar için kendilerinden meskene ait bina vergisi alınmayacak.

Bakanlar Kurulu tarafından her yıl yayımlanan bir kararnameyle gerçekleştirilen sıfır vergi uygulaması, bu yıl 2007 ve takip eden yılları kapsayacak şekilde düzenlendi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-vergisi-muafiyetine-devam_50606.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!