Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Emlak Vergisine 15 Gün Ek Süre

Emlak vergisinde yaşanan sorunlara yargıdan sonra, bir müdahale de Maliye'den geldi. Maliye Bakanlığı, 18 milyon mükellefi ilgilendiren Emlak vergi

Radikalb>Emlak vergisinde yaşanan sorunlara yargıdan sonra, bir müdahale de Maliye'den geldi. Maliye Bakanlığı, 18 milyon mükellefi ilgilendiren Emlak vergisi ikinci taksit ödeme süresini 15 gün uzattığını açıkladı.
Ancak 15 Aralık pazar gününe rastladığı için, ödemenin son tarihi 16 Aralık pazartesi günü olacak. Buna göre emlak vergisi ikinci taksidini, 16 Aralık pazartesi günü çalışma saati bitimine kadar ödeyenlerden ayrıca bir gecikme zammı alınmayacak. Bu arada yasaya ve ilgili genel tebliğe göre belediyelerin emlak vergisi olarak tahakkuk eden vergileri, emlak vergisi mükelleflerine yazı ile tek tek bildirmeleri gerekiyor. Emlak vergisi ikinci taksidi ödeme süresinin 15 gün uzatılması, belediyeleri de zaman yönünden rahatlatacak. Belediyeler yukarıda belirtilen yasal zorunluluk nedeniyle vatandaşlara birer yazı gönderip kaç lira emlak vergisi ödeyeceklerini tek tek bildirecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlak-vergisine-15-gun-ek-sure_2541.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!