Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Emlakbank Konutlarına Yoğun İlgi Var

TOKİ'nin satışa çıkardığı Emlakbank konutlarına yoğun ilgi Ankara - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından satışa çıkarılan Emlakbank konutları yoğun

Nethaber/24.09.2002OKİ'nin satışa çıkardığı Emlakbank konutlarına yoğun ilgi
Ankara - Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından satışa çıkarılan Emlakbank konutları yoğun ilgi görürken, emlak piyasasındaki canlanmanın ilk belirtisi oldu.
TOKİ'nin dün satışa çıkardığı 791 konuttan 242 adeti ilk gün satıldı. Toplam satış tutarı 27 trilyon 84 milyar liraya ulaşırken, bunun 13 trilyon 960 milyar lirası nakit olarak tahsil edildi. Satışların 124'ü Bahçeşehir, 109'u Sinanoba, 7'si Bilkent projesindeki konutlardan olurken, Ataşehir ve Mutlukent'te de birer konut satıldı.

TOKİ Başkanı Tuna Turagay, özellikle Bahçeşehir'deki konutlara büyük talep bulunduğunu söyledi. Turagay, konutlara yönelik talep patlamasında, emlak fiyatlarının dip yaptığı görüşünün ve alternatif yatırım araçlarının durumunun etkili olduğunu söyledi.

Emlak fiyatlarının uzun süredir düştüğüne işaret eden Turagay, alternatif yatırım araçlarının durumunu da dikkate alan insanların, ''emlakta fiyatlar artık bundan daha fazla düşmez'' diyerek konuta yönelmiş olabileceklerini kaydetti. Turagay, konutlara yönelik ilginin, ekonomideki canlanmanın bir belirtisi olarak değerlendirilebileceğine de işaret etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlakbank-konutlarina-yogun-ilgi-var_1864.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!