Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Emlakçılar Yenilikleri Eğlenerek Öğrendi

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) tarafından düzenlenen ve Akbank'ın sponsor olduğu eğitim seminerlerinin ilki, önceki gün Atatürk Kültür Merkezi Ahmet Adnan Saygun Salonu'nda gerçekleştirildi. Emlak sektöründe çalışan esnafı bilgilendirmek, meslekte meydana gelen yeniliklere karşı uyumlu hale getirmek amacıyla yapılan İZEKO Eğitim

Yeni Asır Gazetesi
1 Emlakçılar Yenilikleri Eğlenerek Öğrendi

İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) tarafından düzenlenen ve Akbank'ın sponsor olduğu eğitim seminerlerinin ilki, önceki gün Atatürk Kültür Merkezi Ahmet Adnan Saygun Salonu'nda gerçekleştirildi. Emlak sektöründe çalışan esnafı bilgilendirmek, meslekte meydana gelen yeniliklere karşı uyumlu hale getirmek amacıyla yapılan İZEKO Eğitim Semineri'ne konuşmacı olarak iletişim uzmanı ve psikoloji profesörü Doğan Cüceloğlu katıldı.

Düşünce değişmeli

'İletişim, İnsan ve Yaşam' konulu konferansın verildiği 1. İZEKO Eğitim Semineri'ni Vali Yardımcısı Şükrü Kara, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Hilmi Kurtoğlu, İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, Foça Esnaf Odası Başkanı Günal Menemenli, Akbank Ege Bölge Müdürü Münir Çavdar ve emlak konusuyla ilgili pekçok kişi izledi.

Emlak eğitim seminerlerini, sektöre katkı koymak amacıyla yapmaya karar verdiklerini belirten İZEKO Başkanı Mesut Güleroğlu, "2003 yılında emlakçılar ile ilgili standartlar çıktı ve hepimiz işyerlerimizi yeniledik. Fakat bunun sonucunu işlerimizde göremedik. Mekanları ne kadar değiştirirseniz değiştirin eğer zihniyeti değiştiremezseniz hiçbir yere varamazsınız. Kendi işinizin patronu gibi davranın, ekipler kurun ve düzenlediğimiz ücretsiz eğitim seminerlerine katılın. Zira iki yıl içinde ya bu mesleği terk edeceğiz ya da devam edeceğiz" dedi.

Bugüne kadar pek çok platformda konferanslar verdiğini fakat ilk kez esnafla ilgili bir girişimde yeraldığını belirten Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu, "Böylesine gelişmiş bir eğitim bilinci bakkallarda olsaydı, Türkiye'de bakkallık mesleği daha farklı bir konumda olurdu" dedi.

Keyifli dakikalar

Konuşması zaman zaman izleyenlerin kahkahaları ve alkışları ile kesilen Cüceloğlu, emlakçıları iletişim ve ilişki bilinci ile ilgili olarak aydınlattı. "Emlakçılık sektöründe en büyük sermayeniz insan ilişkilerinizdir" diyen Cüceloğlu, emlakçıları müşterileri ile 'can' ilişkisi kurmaya ve onların güvenini kazanmaya çağırdı. İnsan varoluşunun iki düzeyi olduğunu belirten Cüceloğlu, "Unutmayınız ki ilişkileriniz kadar gücünüz vardır. İnsanı iki şekilde ele alabiliriz. Birincisi sosyal insan, ikincisi ise psikolojik insan. Siz de bu iki tarafınızı ne kadar birbirinize yaklaştırırsanız, o derecede iyi ilişkiler kurar ve müşterilerinizle süregiden bir ilişki içine girersiniz" dedi. Bosh'un, "Bir insanın güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi yeğlerim" sözünü hatırlatan Cüceloğlu, "Hayattaki en önemli ilişkiniz kendi vicdanınız ile olan ilişkinizdir" dedi.  

Kurtoğlu: Daha iyi hizmet sağlamalıyız

İZEKO Eğitim Semineri Dizisi'nin eylül, ekim, kasım ve aralık aylarında da devam edeceğini belirten İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkan Vekili Hilmi Kurtoğlu, "Esnaf odası olarak sizleri kucakladığımızı ve eğitime önem verdiğimizi vurgulamak adına bu seminerleri düzenledik. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'nın emlakçılık mesleğine getirdiği standartları desteklemek anlamında insan kalitesini yükseltmeli ve tüketicilerin daha iyi hizmet almalarını sağlamalıyız" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/emlakcilar-yenilikleri-eglenerek-ogrendi_69828.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • başarılar dilerim. ist olacak mı acaba? YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!